Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як бути роботодавцю, якщо працівник працював надурочно
Кадровий облік Консультації

Як бути роботодавцю, якщо працівник працював надурочно

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Право громадян України на працю, – тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, фундаментальна основа трудового законодавства України.
Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору з роботодавцем. Згідно статті 50 КЗпП норма тривалості робочого часу на тиждень не може перевищувати 40 годин. Тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку. Якщо працівник на підприємстві працює понад встановлену норму тривалості робочого часу, то це вважається вже надурочною роботою. Таку роботу роботодавець повинен відповідно до статті 106 КЗпП оплачувати у подвійному розмірі.

Про це не слід забувати підприємцям у яких є наймані працівники, тим паче, якщо в організації мають місце надурочні роботи.

Під час планової перевірки підприємства «А» (назву змінено) виявлено, що робота в надурочний час не оплачується в подвійному розмірі. У зв’язку з чим 3 працівники отримали меншу заробітну плату, чим порушені мінімальні державні гарантії в оплаті праці.

За результатами заходу державного нагляду (контролю) був складений акт та винесений припис суб’єкту господарювання, з конкретним терміном його виконання. В акті інспектором праці детально описані фактичні обставини та відповідні докази, що підтверджують наявність порушення вимог трудового законодавства. Роботодавець погодився з результатами перевірки та бажаючи усунути порушення поцікавився як все зробити правильно.

Інспектор праці пояснив, що припис в частині усунення вищевказаного порушення буде вважатися виконаним у разі виплати «понаднормових коштів» працівникам. Та зазначив, що відповідно до статті 265 КЗпП у разі виконання припису та усунення виявлених порушень, у визначені посадовою особою строки заходи щодо притягнення до відповідальності до підприємства не будуть застосовуватися. Саме тому дуже важливо виконати припис інспектора праці вчасно.

Основне завдання фахівців Держпраці не карати роботодавців фінансовими санкціями, а попереджувати порушення та відновлювати трудові права працівників. Велику роль в цьому відіграє усвідомлений вибір роботодавця працювати законно.

У вищевказаному випадку підприємство з відповідальністю підійшло до порад інспектора та направило до Держпраці лист з підтверджуючими документами про виконання вимог припису у визначені терміни. За результатами опрацювання інформації встановлено, що всі необхідні кошти були виплачені. У зв’язку з вищевказаним фінансові санкції до підприємства не застосовувались.

 

Управління Держпраці


Поділіться з друзями - підтримайте проект