Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як платник податків може повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені через електронний кабінет?
Консультації

Як платник податків може повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені через електронний кабінет?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику, зокрема, відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. 

У разі наявності податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або на єдиний рахунок, або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Для повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) необхідно подати протягом 1095 днів від дня їх виникнення до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми заяву у довільній формі з зазначенням напряму перерахування коштів.

Додатково до заяви може бути подана копія платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

При цьому платник податків має можливість подати заяву в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету за ідентифікатором форми J/F 1302001 або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

грудень, 2021

X