Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як платнику – продавцю зареєструвати РК до ПН, якщо дізнався про при анулюванні ПДВ – реєстрації покупця
Консультації

Як платнику – продавцю зареєструвати РК до ПН, якщо дізнався про при анулюванні ПДВ – реєстрації покупця

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту встановлено статтею 192 Кодексу. I для того щоб постачальник отримав право на зменшення ПЗ, мають виконуватись певні умови.

Умова 1. Відповідно до підпункту 192.1.1 Кодексу, якщо внаслідок перерахунку (повернення товару) зменшується сума компенсації на користь платника податку — постачальника, то отримувач зменшує суму ПК за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату коригування.

Умова 2. Постачальник має право зменшити суму ПЗ лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Умова 3. За пунктом25 Порядку № 1307, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів, зокрема повернення товару постачальнику (продавцю), РК, складений постачальником товарів до ПН, яка видана їх отримувачу — платнику ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем товарів.

Враховуючи зазначені умови, робимо таки висновки.

Висновок 1. У разі втрати покупцем статусу платника ПДВ він не може зареєструвати РК. Крім того, він втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його перебування у статусі платника ПДВ.

Висновок 2. Якщо постачальник не має підстав для складання РК на такого покупця, то не має і підстав для коригування ПЗ.

ДПС

19 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X