Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як відбуватиметься перехід зі спецгрупи після її скасування: офіційно від ДПС
Консультації

Як відбуватиметься перехід зі спецгрупи після її скасування: офіційно від ДПС

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

27 липня податківці у інформаційному листі №4 вказали, що платники єдиного податку третьої групи, які станом на 31 липня 2023 року використовували спрощену систему з особливостями оподаткування, з 1 серпня 2023 року автоматично будуть переведені на застосування системи оподаткування (на відповідну ставку та групу єдиного податку або на загальну систему оподаткування), на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування.

Новостворені СГ у 2023 році 

Новостворені суб’єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали спрощену систему з особливостями оподаткування, автоматично будуть переведені на застосування єдиного податку третьої групи із ставкою у розмірі, визначеному пп. 2 п. 293.3 ПКУ, тобто на 5 відсотків доходу.

Заборонені види діяльності 

Платники, які після припинення дії спрощеної системи з особливостями оподаткування автоматично або самостійно відмовляться від використання спрощеної системи з особливостями оподаткування, повинні до першого числа місяця, наступного за календарним місяцем в якому відбулось повернення (до 1 вересня 2023 року), виконати вимоги щодо приведення здійснюваних видів господарської діяльності у відповідність до видів діяльності, дозволених п. 291.5 та 291.5-1 ПКУ.


Поділіться з друзями - підтримайте проект