Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як вивезти дитину за кордон без згоди другого з батьків?
Консультації

Як вивезти дитину за кордон без згоди другого з батьків?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Уряд постановою від 22 серпня 2018 року № 619 внесло ряд важливих змін в порядок виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.

З 28 серпня батько (довірена особа з засвідченим нотаріусом згодою) зможе самовільно вивезти дитину до 16 років на місяць за умови пред’явлення рішення суду або органу опіки чи їх копій, засвідчених нотаріально або органом, їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з виїжджають (уповноважує) батьком. Нотаріально засвідчена згода другого з батьків не потрібна.

Без згоди другого з батьків більше ніж на місяць можна буде вивезти дитину з інвалідністю та дитини, хворої важкими захворюваннями. При цьому необхідно пред’явити наступні документи або їх копії, засвідчені нотаріально або органом, їх видав:

 • довідку, видану органом ДВС, приватним виконавцем, про наявність заборгованості по сплаті аліментів (якщо сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за три місяці);
 • документ, виданий лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановлених Міністерством охорони здоров’я (якщо сума заборгованості по аліментах становить більше трьох, але не більше чотирьох місяців).

Також вивезти дитину за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків можна буде і маючи на руках довідку про заборгованість по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці , видану органом ДВС, приватним виконавцем .

При тимчасовому виїзді з України громадян на термін до одного місяця при пред’явленні рішення суду або органу опіки та піклування той з батьків, який має намір виїхати з дитиною або уповноважив на це нотаріально посвідчених згодою інших осіб, перевіряється прикордонниками в частині відсутності відомостей по ньому в переліку відомостей про боржників за рішеннями про встановлення побачення з дитиною та усунення перешкод в такому Єдиного реєстру боржників.

Якщо такі відомості в Єдиному реєстрі боржників є, прикордонник відмовляє в перетині державного кордону з дитиною. При цьому прикордонник виносить обґрунтоване письмове рішення із зазначенням причин відмови, один примірник якого видається тому, кому відмовлено в перетині кордону.

Відсутність можливості перевірити в Єдиному реєстрі боржників наявність таких відомостей не може бути підставою для відмови в перетині кордону.

Постанова набирає чинності 28 серпня 2018 року одночасно з Законом про посилення захисту права дитини на належне утримання .

ЮрЛіга

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

тринадцать + девять =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Если у тебя нет своей цели в жизни, то ты будешь работать на того, у кого она есть

— Роберт Энтони

Події

Останні пости на форумі

 • НА: Анекдоты

  – Переживаете, что полнеете? – Конечно! – Если бы я не ...

  От thestarnataly, 1 неделя  назад

 • НА: Анекдоты

  – Бабушка, бабушка, а почему у тебя такие большие глаза...

  От thestarnataly, 1 неделя  назад

 • НА: Анекдоты

  Сегодня мы возьмём интервью у человека, который всё усп...

  От thestarnataly, 1 неделя  назад

 • НА: Анекдоты

  – Назовите вашу слабую сторону. – Я тупой. – Мы вам пер...

  От thestarnataly, 2 недели  назад

Ми в Instagram

 • 24
  2 дня ago by buh24comua #бухгалтер24 #вопрос
 • 24
  1 день ago by buh24comua #бухгалтер24 #бизнес #бизнесреальность
 • 24
  4 дня ago by buh24comua #порададня #бухгалтер24

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: