Слишком долгая загрузка. Просто закройте это окно
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Бухгалтеру » Консультації
Консультації

Як врахувати показники уточнюючого розрахунку при формуванні податкового кредиту

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:4 хвилин
Print Friendly, PDF & Email

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих ПН/РК до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів із дати складення ПН/РК.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН згідно з п. 201.16 ПК перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється із дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з пп. 201.16.4 ПК.
Отже, суми ПДВ, відображені у належним чином складених та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунках коригування, які не було включено до складу податкового кредиту в податковому періоді їх складання та з дати складання яких не минуло 365 днів, можуть бути включені до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах до закінчення 365 календарних днів із дати їх складання шляхом відображення сум податку в розділі ІІ «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ.
Водночас п. 50.1 ПК визначено, що в разі якщо в майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПК), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою діючого на час подання уточнюючого розрахунку.
Таким чином, суми ПДВ, відображені в податкових накладних/розрахунках коригування, які були зареєстровані в ЄРПН та які не було включено до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів із дати складання, платник податку може включити до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань із ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за той звітний період, у якому таку податкову накладну було складено (якщо вона була вчасно зареєстрована в ЄРПН), або за звітний період, у якому таку податкову накладну було зареєстровано в ЄРПН (якщо реєстрація відбулася з порушенням строку), з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК, тобто за умови, що з дати складання податкової накладної не минуло 1 095 днів.
Якщо платником ПДВ у періоді виникнення права на податковий кредит помилково не були включені до складу податкового кредиту суми ПДВ на підставі документів, які без отримання податкової накладної дають право на податковий кредит, то такий платник зазначені суми податку може включити до складу податкового кредиту шляхом подання за звітний період, у якому виникло таке право, уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 ПК).

Читати по темі:  Перелік витрат, які дозволено включати фізичним особам в податкову знижку

 

За матеріалами ДФС та ІПК від 06.10.2017 № 2167/6/99-95-42-03-15/ІПК

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Події

Випадкова цитата

Бухгалтер – это специалист, который знает о деньгах намного больше, чем тот, кто их имеет

Як врахувати показники уточнюючого розрахунку при формуванні податкового кредиту

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом