Це цікаво

Як змінити професію і тримати максимум задоволення від роботи?

Часто буває так, що люди застрягають на роботі, яка не приносить ніякого задоволення. Це не привід опускати руки, але щоб змінити ситуацію на краще, потрібно діяти рішуче. Приймати відповідальні рішення завжди складно але правильна оцінка перспектив та планомірне вивчення усіх можливих варіантів – це реальний шлях до успіху.

Однак, навіть раціональний підхід до зміни професійної діяльності іноді не рятує від різних несподіванок, які перевертають життя з ніг на голову. Наприклад, перш ніж отримати роль Хана Соло у фільмі «Зоряні війни» Харрісон Форд працював теслею, проводячи за станком повний робочий день. Очевидно, що маловідомий актор отримав шанс засвітитися на екрані, бо був одним із дублерів Джорджа Лукаса. Однак мінімальна можливість проявити себе поступово переросла у професію всього життя. Ще одним показовим прикладом є доля відомого учасника PokerStars team pro, бразильця Андре Аккарі, який раніше займався розробкою програмного забезпечення, що необхідне для повноцінного функціонування сайтів. Саме під час роботи над черговим проектом бразильський майстер відкрив для себе гру в покер, яка дозволила йому подорожувати по світу.

Успішна кар’єра повинна покращувати самооцінку працівника, а не породжувати додаткові сумніви, що стосуються тих дій, які виконуються щоденно. Залишатись на робочому місці, якщо певна діяльність набридла – це шкідливо для психічного і фізичного здоров’я. Саме тому потрібно завжди міняти професію, коли випадає такий шанс, відштовхуючись від базових правил і рекомендацій.

Вибір на користь сфери, яка приваблює

Багато людей виконують монотонну роботу впродовж тривалого часу, бо звикають до конкретної схеми дій. Спочатку працівник проходить етап навчання в університеті, потім займається пошуком доступної вакансії за спеціальністю, а далі просто перестає прогресувати, тому що банально втрачає необхідність відкривати для себе нові напрямки. В результаті змінювати звичний ритм життя ніхто не хоче, бо це досить важко. Зазвичай зайві ризики нікому не потрібні, тому люди продовжують займатися професійною діяльністю, не отримуючи ніякого задоволення. Це призводить до поступового зниження ефективності праці та погіршення фізичного і морального стану робітників. Схожі проблеми можуть з часом наздогнати кожного, тому потрібно завжди віддавати перевагу сферам, які дозволять мінімізувати ризик професійного вигорання, навіть через багато років.

Постійний розвиток

Прийнято вважати, що кардинально змінити професію, не отримавши додаткових кваліфікаційних навичок, майже неможливо. Однак, попри таку теорію, зовсім необов’язково готуватися до складних екзаменів чи вступу до університету, адже є різні курси підвищення кваліфікації, які дозволяють зберегти дорогоцінний час. Такий формат дає можливість отримати тільки ті знання, що потрібні для ефективної праці на новому місці. Майже всі потенційні кандидати на вакансію, які проходять курси перепідготовки самостійно, отримують престижні посади, бо роботодавці цінують наполегливість та зацікавленість працівників. 

Акцент на гнучких талантах і навичках

Якщо людина не може похизуватися значними досягненнями у певній сфері, їй потрібно заробляти авторитет, акцентуючи увагу на гнучкості. Для цього потрібно мати навички, які будуть корисними завжди. Зокрема, серед іншого високо цінуються у різних сферах: хороша працездатність, стійкість у кризових ситуаціях, наявність критичного мислення, творчий підхід до справи та організаторські здібності. Цей перелік можна розширити, але він не є якимось особливим, бо ті чи інші лідерські якості можна спокійно вдосконалювати у повсякденному житті. На жаль наявність певних рис характеру не відображається у стандартному резюме, але в робочій атмосфері ніхто не заважає проявити себе з кращого боку, чим і потрібно користуватися.

Повне занурення у професійне середовище

Сьогодні багато хто ставить питання: як змінити професію у 25 чи 30 років, коли за плечима ще немає достатнього досвіду? Насправді, якщо замислитись, то це не є критичною проблемою, адже наявність стажу нічого не гарантує. Більш того, якщо людина довго працювала у певній сфері, зовсім не факт, що вона знайде додаткову мотивацію для подальшої ефективної роботи. Скоріше, буде спостерігатися зворотній ефект, тому роботодавці і котирують професіоналізм, а не зайвий досвід. Таким чином, щоб отримати омріяну посаду, кандидат має зануритись у професійне середовище, де є шанс показати себе справжнім експертом, навіть без додаткових співбесід чи випробувального терміну.

Використання професійних знайомств – не помилка

У період глобального розвитку соціальних мереж досить легко знайти нові знайомства, орієнтуючись на конкретну професійну сферу. В ідеалі це потрібно зробити перед зміною робочої обстановки, щоб отримати уявлення про відносно новий вид діяльності. Банальні поради точно не будуть зайвими, адже з друзями набагато легше прижитися у незнайомому професійному середовищі.

Якщо є бажання змінити професію, то треба заздалегідь готуватись до випробувань, хоч вони й не такі страшні, як хтось вважає. Головне – знайти правильний підхід і приймати зважені рішення, щоб уникнути зайвих ризиків, обумовлених складністю процесу переходу на новий рівень.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Як отримати витяг з єдиного державного реєстру виконавчих проваджень?

Реєстр виконавчих проваджень — це автоматизована платформа, що надає можливість доступу та операцій у електронному…

2 дні ago

Будівельні матеріали: міцний фундамент успішного бізнесу

  В сучасному світі, де конкуренція постійно зростає, важливо мати надійних партнерів та якісні матеріали.…

2 тижні ago

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

1 місяць ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

1 місяць ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

1 місяць ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

1 місяць ago