Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Як зняти набряк ніг швидко
На правах реклами Це цікаво

Як зняти набряк ніг швидко

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Набряк ніг характеризується надмірним накопиченням рідини в тканинах нижніх кінцівок, що призводить до збільшення їх в обсязі. 

Причини набряку ніг

Набряк ніг – це самостійне захворювання, а наслідок (симптом) якихось хвороб, порушень чи певних станів організму. Деякі з найпоширеніших причин набряку ніг:

 • серцева недостатність – одна з основних причин. Серце не здатне ефективно перекачувати кров, що призводить до затримки рідини в тканинах, переважно нижніх кінцівок;
 • хвороби вен та лімфатичної системи – венозна недостатність ускладнює нормальне повернення крові до серця, а проблеми з лімфатичними судинами призводять до порушень виведення надлишкової рідини з тканин;
 • менструація, вагітність – у деяких жінок виникають набряки через гормональні зміни, тиск матки на судини і підвищене навантаження на серце;
 • тромбоз– утворення згустків крові у венах призводить до порушення нормального кровотоку та викликає набряк;
 • ниркові захворювання – особливо хронічне порушення роботи нирок призводять до затримки рідини в організмі;
 • надмірна вага – “навантажує” серце та судини, що погіршує крово- та лімфоток;
 • тривала вимушена поза – робота “на ногах” або сидячи без руху призводить до порушення кровообігу в кінцівках;
 • ліки (наприклад, гормони) – можуть викликати набряки як прояв побічних ефектів;
 • вживання великої кількості солі сприяє затримці рідини в організмі.

Як зняти набряки ніг у домашніх умовах?

Якщо виникнення набряків не пов’язане з наявними серйозними захворюваннями (серцева або ниркова недостатність) – можна спробувати впоратися із цим станом в домашніх умовах. Ось кілька способів, які можуть допомогти зменшити набряки на ногах:

 • підйом ніг на піднесення – підніміть ноги вище рівня серця, наприклад, підклавши подушку або валик під ноги. Це покращить відтік крові з нижніх кінцівок і зменшить набряки;
 • помірна фізична активність – гімнастика для ніг (вправа “велосипед”, піднімання навшпиньки) сприяє поліпшенню кровообігу та зменшенню набряків;
 • компресійний трикотаж (гольфи, панчохи) – допомагає запобігти набрякам та зменшує їх прояв.

Як зняти набряк ніг швидко? Можна зробити масаж ніг для покращення кровообігу та дренажу лімфи. Дуже добре допомагає холод: компреси з льодом або холодні ванни на короткий час звужують судини, тим самим зменшуючи набряки. Також можна застосовувати місцеві препарати для усунення набряклості (мазі, креми). 

Гелі, креми та мазі від набряків ніг

Для зменшення набряклості, пов’язаної з судинними проблемами кінцівок, можна використовувати місцеві лікарські засоби. Найбільш популярні форми – гель, мазь та крем від набряків ніг:

 • на основі гепарину – він покращує плинність крові, що корисно при набряках, пов’язаних з венозною недостатністю (гепаринова мазь, гель Ліотон);
 • ангіопротектори – зміцнюють судини, покращують мікроциркуляцію, допомагають зменшити набряки при варикозній хворобі та тромбофлебіті (гель Троксевазін, Троксерутін, Венорутинол);
 • на основі трав, з ментолом, евкаліптом та іншими активними компонентами – покращують циркуляцію крові, підвищують дренажні властивості судин, зменшують набряки та біль завдяки відволікаючій охолодній дії (Крем Карпатська сила для вен, гель Веновазін магній та ін.).

Важливо! Місцеві засоби – лише тимчасова допомога. Для вирішення проблеми необхідно встановити та усунути основну причину набряків – у цьому допоможе лікар-флеболог.

Таблетки від набряків ніг

Якщо набряклість пов’язана із захворюваннями інших органів і систем, лікар може рекомендувати прийом відповідних препаратів для лікування основної хвороби.

Найчастіше при набряках, пов’язаних з порушенням роботи серця та нирок, призначають сечогінні препарати (діуретики): Фуросемід, Гідрохлортіазид, Торасемід та інші.

При захворюваннях судин ефективні препарати для їх зміцнення (Детралекс, Вазокет) та покращення мікроциркуляції (Ескузан, Троксевазін).

Важливо! Тільки лікар може призначити найбільш ефективні ліки від набряків ніг,з огляду на причину їх появи та тяжкість стану.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка