Головна » Бухгалтеру » Консультації » Яка площа земельної ділянки є оподатковується для платників ЄП 1-3 груп, які надають її частину в оренду (найм, позичку) та/або нерухомого майна
Консультації

Яка площа земельної ділянки є оподатковується для платників ЄП 1-3 груп, які надають її частину в оренду (найм, позичку) та/або нерухомого майна

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

З 01.07.2020 у платників єдиного податку другої – третьої груп, які набули у власність або у постійне користування земельну ділянку та надають її та/або нерухоме майно, що знаходиться на такій земельній ділянці, в оренду, виникає обов’язок сплачувати земельний податок та надавати податкову декларацію з плати за землю на загальних підставах.

     Якщо у договорі оренди (найму, позики) земельної ділянки та/або нерухомого майна, що знаходиться на такій земельній ділянці, розмір земельної ділянки, право користування якою передається по договору оренди (найму, позики) не визначений, податок за таку земельну ділянку та земельну ділянку під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах за всю площу земельної ділянки з урахуванням прибудинкової території (п. 284.3 ст. 284  ПКУ).

     Для можливості застосування преференції, визначеноїп.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ, у договорі оренди (найму, позики) нерухомого майна площа або частка земельної ділянки, яка разом з нерухомим майном передається в користування, має бути визначена з дотриманням вимог п. 286.6 ст. 286 ПКУ – пропорційно тій частині площі будівлі (нерухомого майна), що передана в оренду (найм, позику). У такому випадку земельний податок нараховується пропорційно тій частині площі будівлі, що передана в оренду (найм, позику), з урахуванням прибудинкової території.

ЗІР 111.02

18 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X