Головна » Бухгалтеру » Консультації » Які соцвиплати роботодавець здійснює за власний кошт?
Консультації

Які соцвиплати роботодавець здійснює за власний кошт?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Кабінет Міністрів України 26 червня 2015 року ухвалив постанову №440 «Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця» (далі — Порядок № 440), який набув чинності 17 липня 2015 року.

З часу набрання чинності Порядком №440 перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачуються за рахунок коштів роботодавця залежно від страхового стажу найманого працівника в розмірах, визначених частиною 1 статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року №1105-XIV (далі — Закон №1105), а саме:

— 50% середньої заробітної плати (доходу) — найманим працівникам, які мають страховий стаж до трьох років;

— 60% середньої заробітної плати (доходу) — найманим працівникам, які мають страховий стаж від трьох до п’яти років;

— 70% середньої заробітної плати (доходу) — найманим працівникам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;

— 100% середньої заробітної плати (доходу) — найманим працівникам, які мають страховий стаж понад вісім років;

— 100% середньої заробітної плати (доходу) — найманим працівникам, які належать до:

— 1 — 3 категорій осіб, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи;

— комусь із батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;

— ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України від 22 жовтня 1993 року №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі — Закон №3551);

— особам, які належать до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України від 23 березня 2000 року №1584-III «Про жертви нацистських переслідувань» (далі — Закон №1584);

— донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України від 23 червня 1995 року №239/95-ВР «Про донорство крові та її компонентів» (далі — Закон №239).

Решта виплат, передбачених Законом №1105, виплачуються за рахунок ФСС. Серед виплат, які виплачуються за місцем роботи, допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам і допомога на поховання.

Втім, роботодавці мають право призначити (зокрема, колективним договором) інші види допомог працівникам в разі настання страхового випадку. Наприклад, виплачувати допомогу на поховання працівника не лише у розмірі, встановленому державою, та за рахунок ФСС, а і у розмірі, зазначеному в колективному договорі, за рахунок власних коштів роботодавця.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

два + восемь =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Когда секретари бездельничают и занимаются болтовней — это явный признак того, что учреждение находится в состоянии загнивания

— Ли Якокка

Події

Останні пости на форумі

  • НА: Анекдоты

    – Переживаете, что полнеете? – Конечно! – Если бы я не ...

    От thestarnataly, 2 недели  назад

  • НА: Анекдоты

    – Бабушка, бабушка, а почему у тебя такие большие глаза...

    От thestarnataly, 2 недели  назад

  • НА: Анекдоты

    Сегодня мы возьмём интервью у человека, который всё усп...

    От thestarnataly, 2 недели  назад

  • НА: Анекдоты

    – Назовите вашу слабую сторону. – Я тупой. – Мы вам пер...

    От thestarnataly, 2 недели  назад

Ми в Instagram

  • 24
    3 дня ago by buh24comua #бухгалтер24 #бизнес #бизнесреальность
  •  24
    6 дней ago by buh24comua #порададня #бухгалтер24
  • 24
    4 дня ago by buh24comua #бухгалтер24 #вопрос

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: