Головна » Бухгалтеру » Консультації » Який граничний обсяг доходу в юридичних осіб – платників єдиного податку ІІІ групи у 2020 році?
Консультації

Який граничний обсяг доходу в юридичних осіб – платників єдиного податку ІІІ групи у 2020 році?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Законом України від 30.03.2020 №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни, зокрема, до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо збільшення граничних обсягів доходу, які надають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності річного обсягу доходу.

Отже, до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать, зокрема, юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 7,0 млн.грн.

Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для них п. 291.4 ст. 291 ПКУ, до суми перевищення застосовують подвійну ставку єдиного податку та зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.
Для відмови від спрощеної системи оподаткування СГ не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.

Платники єдиного податку третьої групи зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі  перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу  – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення (п.п. 3 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, які:

  •  у І кварталі 2020 року перевищили граничний обсяг доходу, який надає їм право перебувати у третій групі – 5 млн. грн., повинні згідно з п. 293.8 ст. 293 ПКУ до суми перевищення застосувати ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, визначених п. 293.3 ст. 293 ПКУ та перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ (в редакції до 02.04.2020);
     
  • у І кварталі 2020 року не перевищили граничний обсяг доходу – 5 млн. грн., мають право перебувати в обраній групі. При цьому такі платники єдиного податку з 02.04.2020 дотримуються нового річного граничного обсягу доходу – 7 млн. грн., який визначається за період з 01.01.2020 по 31.12.2020 (включно).
Читати по темі:  Право підприємця на відображення попередньо оплачених орендних платежів за наступний рік

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2020

X