Головна » Бухгалтеру » Консультації » Яким чином ФОП1-3 груп ведуть облік доходів та витрат з 01.01.2021?
Консультації

Яким чином ФОП1-3 груп ведуть облік доходів та витрат з 01.01.2021?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Законом України від 14 липня 2020 року № 786«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», внесені змін до п. 296.1 ст. 296  ПКУ.

     Так, з 01 січня 2021 року згідно з п. 296.1ст. 296 ПКУ фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
     

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ), ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

     Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

     Наказом Міністерства фінансів України від 26 листопада 2020 року № 728 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 579» з 01 січня 2021 року втрачають чинність форми Книги обліку доходів, Книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 та скасовано реєстрацію книг у податкових органах.

     Водночас, зміни запроваджені Законом № 786 щодо форми обліку доходів і витрат не скасовують обов’язку дотримуватися платниками єдиного податку першої – третьої груп вимог щодо ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів та їх належне зберігання у відповідності до ст. 44 ПКУ.

Читати по темі:  Надання відпустки при роботі за сумісництвом

     Враховуючи вищезазначене, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп на підставі первинних документів ведуть облік доходів (не платники ПДВ) та облік доходів і витрат (платники ПДВ) в довільній формі в паперовому вигляді чи в електронному вигляді шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

     При цьому зазначаємо, що за бажанням платники першої – третьої груп єдиного податку, можуть продовжувати вести облік доходів у книгах за попередньо визначеними формами.

ЗІР


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

червень, 2021

X