Головна » Бухгалтеру » Консультації » Яким чином задекларувати отриману спадщину?
Консультації

Яким чином задекларувати отриману спадщину?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Фізичні особи – резиденти,   які   отримали    в   2020  році  спадщину   від   фізичної  особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості спадщини.

Згідно з п. 174.3 ст. 174 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім:

  1. спадкоємців – нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або в сільських населених пунктах – до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини;
  2. спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб;
  3. іншими спадкоємцями – резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або в сільських населених пунктах – до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Водночас, п. 179.2 ст. 179 ПКУ визначено, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував спадщину від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Тобто, фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості будь-якої спадщини.

Читати по темі:  Земельна ділянка отримана у спадщину (подарунок). Як розрахувати ПДФО

Податкова декларація подається ними за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року до 01 травня року, що настає за звітним (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій податковій декларації фізична особа зобов’язана сплатити самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним (п. 179.7 ст. 179 ПКУ).

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

квітень, 2021

X