Головна » Бухгалтеру » Консультації » Який порядок обчислення ЄВ новоствореними ФОП – платниками ЄП першої та другої груп?
Консультації

Який порядок обчислення ЄВ новоствореними ФОП – платниками ЄП першої та другої груп?

Базою нарахування ЄВ для ФОП – платників ЄП є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

     Єдиний внесок для зазначених платників встановлюється у розмірі 22%.
Отже, сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, —  мінімальний страховий внесок становить 22% розміру мінімальної заробітної плати:  3723,0 Х 22% = 819,06 грн. (більше сплачується за бажанням). Таким чином, мінімальна сума ЄСВ, яку потрібно буде заплатити платникам ЄП у 2018 році – 9828,72 грн. (обов’язкова щомісячна сума ЄСВ  819,06 грн. Х на 12 місяців).

         Варто нагадати, що Законом України від 03.10.17 №2148  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни до  ЗУ від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Відповідно до вказаних змін, максимальна межа нарахування ЄВ з 01 січня 2018 становить 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, тобто, максимальна база нарахування ЄВ становить 3723 X 15= 55 845 грн., а максимальна місячна сума ЄВ – 55 845грн. Х 22% = 12285,90грн.

Крім того, з 01 січня 2018  для підприємців -«єдинників» I групи відмінено норму, яка встановлювала спеціальний розмір мінімального страхового внеску: з 01.01.2017 він становив 0,5 базового мінімального страхового внеску:352 грн. =  (3200 х 0,5 х 22), а з  01.01.2018 такі підприємці сплачують повний мінімальний страховий внесок 22% від мінімальної зарплати  3723 х 22% = 819,06 грн.

Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць,- до 20-го числа місяця, наступного за звітним ( терміни подання  звітів та  терміни сплати  переносяться, якщо прийшлися на вихідні чи святкові дні).

Для платників, зазначених  у 4 і 5 част.1 ст. 4 Закону№2464-VI – ФОП, в т.ч. тих, які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності) звітним періодом є календарний рік – до 10 лютого року, наступного за звітним.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення

Платники єдиного внеску, зазначені у п. 4, 5 та 51 част. 1 ст. 4 Закону України №2464-УІ: ФОП, в т.ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також члени ФГ, якщо вони не належать до  осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

7 − один =

Пошук від Google

Наша розсилка

Непрерывная учеба — минимальное требование для достижения успеха в любой области

— Денис Уэйтли

Події

Останні пости на форумі

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: