Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Який розмір несплати податків вважати значним - зміни ст.212 ККУ
Новини законодавства

Який розмір несплати податків вважати значним - зміни ст.212 ККУ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Депутати пропонують переглянути розміри сум збитків, які вважаються значними при ухилення від сплати податків, що дозволяє притягнути особу до кримінальної відповідальності.

Так, зараз стаття 212 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах. Під значними розмірами тут слід розуміти суму, яка в тисячу разів і більше перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (це 17 000.00 грн).

Зараз стаття 212 та  ст. 212-1 КК України передбачає відповідальність у разі ненадходження до бюджетів сум податків у великому та особливо великому розмірі, які в свою чергу визначаються як перевищення неоподатковуваного мінімум доходів громадян в 1, 3 та 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Народні депутати  Ю. Мірошниченко та С. Ларін вважають ці суми недостатніми, а тому пропонують їх переглянути. Зареєстрований ними законопроект № 6207 передбачає наступні зміни.

Якщо ж ВР законопроект погодить, то за ст. 212 та 212-1 КК України каратимуть тих осіб, які ухилились від сплати податків, зборів, або ЄСВ, або внесків на пенсійне страхування на суму, що від 3 тис. до 15 тис. разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.(51 000,00-255000,00 грн)

В обґрунтування своєї позиції депутати посилаються на девальвацію гривні та зазначають, що запропонований ними розмір визначення коштів «буде справедливим по відношенню до осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

15 + 20 =

Пошук від Google

Наша розсилка

Приєднуйся до Нас

Події

Відео тижня

«Чому перш за все слід визначатися зі своїми страхами, а потім вже з цілями», Тім Ферріс

Inline
Inline

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: