Головна » Бухгалтеру » Консультації » Який розмір єдиного внеску застосовують ФОП у разі їх участі у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?
Консультації

Який розмір єдиного внеску застосовують ФОП у разі їх участі у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до пункту  4 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є ФОП, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно абзацом другим частини 11 статті 8 Закону № 2464 у разі бажання осіб, зазначених у пункті 4 частини 1 статті 4 Закону № 2464 брати участь на добровільних засадах:

 • у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, ЄВ встановлюється у розмірі 36,6 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування ЄВ;
 • у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, ЄВ встановлюється у розмірі 36,21 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування ЄВ.

У разі бажання зазначених осіб бути застрахованими за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування (пенсійним, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності) ЄВ встановлюється у розмірі 38,11 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування ЄВ.

Базою нарахування ЄВ для фізичних осіб — підприємців, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) (абзац перший пункту  2 частини 1 статті 7 Закону № 2464).

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, базою нарахування ЄВ є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу (пункт 3 частини 1 статті  7 Закону № 2464).

Отже, у разі участі фізичної особи – підприємця у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, ЄВ встановлюється у розмірі:
36,6 % — у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням;
36,21 % — від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;
38,11 % — за всіма видами (пенсійним, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності).

При цьому, сума ЄВ не може бути більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464, та не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць (для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування — за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

ДПІ у Шевченківському  районі ГУ ДФС у м. Києві

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

один × 4 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Простое усилие, чтобы уделить немного положительного внимания людям, имеет много общего с производительностью

— Томас Дж. Питерс

Події

Останні пости на форумі

 • НА: Анекдоты

  – Переживаете, что полнеете? – Конечно! – Если бы я не ...

  От thestarnataly, 2 недели  назад

 • НА: Анекдоты

  – Бабушка, бабушка, а почему у тебя такие большие глаза...

  От thestarnataly, 2 недели  назад

 • НА: Анекдоты

  Сегодня мы возьмём интервью у человека, который всё усп...

  От thestarnataly, 2 недели  назад

 • НА: Анекдоты

  – Назовите вашу слабую сторону. – Я тупой. – Мы вам пер...

  От thestarnataly, 2 недели  назад

Ми в Instagram

 • 24
  4 дня ago by buh24comua #бухгалтер24 #вопрос
 • 24
  3 дня ago by buh24comua #бухгалтер24 #бизнес #бизнесреальность
 • 24
  6 дней ago by buh24comua #порададня #бухгалтер24

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: