Головна » Бухгалтеру » Консультації » Який розмір єдиного внеску застосовують ФОП у разі їх участі у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?
Консультації

Який розмір єдиного внеску застосовують ФОП у разі їх участі у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до пункту  4 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є ФОП, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно абзацом другим частини 11 статті 8 Закону № 2464 у разі бажання осіб, зазначених у пункті 4 частини 1 статті 4 Закону № 2464 брати участь на добровільних засадах:

  • у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, ЄВ встановлюється у розмірі 36,6 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування ЄВ;
  • у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, ЄВ встановлюється у розмірі 36,21 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування ЄВ.

У разі бажання зазначених осіб бути застрахованими за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування (пенсійним, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності) ЄВ встановлюється у розмірі 38,11 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування ЄВ.

Базою нарахування ЄВ для фізичних осіб – підприємців, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) (абзац перший пункту  2 частини 1 статті 7 Закону № 2464).

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, базою нарахування ЄВ є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу (пункт 3 частини 1 статті  7 Закону № 2464).

Отже, у разі участі фізичної особи – підприємця у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, ЄВ встановлюється у розмірі:
36,6 % – у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням;
36,21 % – від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;
38,11 % – за всіма видами (пенсійним, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності).

При цьому, сума ЄВ не може бути більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464, та не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць (для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування – за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

ДПІ у Шевченківському  районі ГУ ДФС у м. Києві

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

four × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Есть всего одна вещь, которой человек может полностью управлять — это его собственное отношение к жизни

— Наполеон Хилл

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: