Консультації

Якщо у звітному кварталі не було ні нарахувань, ні виплат доходу, форма №1ДФ не подається

Друк

Чи потрібно подавати до податкових органів пустий звіт за формою 1 ДФ, якщо підприємство не виплачувало і не нараховувало доходи фізособам?

Запитання: Чи потрібно подавати до податкових органів пустий звіт за формою 1 ДФ, якщо підприємство не виплачувало і не нараховувало доходи фізособам? З одного боку, ст. 176.2.б ПКУ говорить про те, що його подавати не слід, проте відповідно до порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України 21.01.2014 № 49, відповідно до розділу ІІ п. 2.2 цього порядку, подавати 1 ДФ слід навіть, якщо не було виплати доходу.

Відповідь: Так, дійсно, у пп. «б» п. 176.2 ПКУ сказано, що податкові агенти зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ  для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подаєтьсялише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Форма такого розрахунку, порядок його заповнення та подання затверджені наказом Міндоходів від 21.01.2014  № 49 (далі – форма № 1ДФ, Порядок № 49).

Згідно п. 1.2 Порядку № 49 його дія поширюється на податкових агентів, а саме: юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів – юридичних осіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі.

Згідно п. 2.2 Порядку № 49 форма № 1ДФ подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду. В комплексі з нормою п. 176.2 ПКУ це означає, що одного факту нарахування доходу вже достатньо для того, щоб подавати форму № 1ДФ.

Отже, ПКУ вимагає подання форми № 1ДФ лише у разі нарахування доходів фізичним особам, а Порядок № 49 вимагає подання форми № 1ДФ також і у разі виплати чи надання доходу фізичним особам. На практиці форма № 1ДФ подається, якщо відбувається хоча б одна подія з нижчевказаних:

– нарахування доходу фізичним особам;

– виплата раніше нарахованого доходу;

– виплата або надання доходу без попереднього його нарахування (подарунки, додаткові блага тощо).

Якщо у звітному кварталі не відбувалася жодна з цих подій (не було ні нарахування, ні виплати доходу), форма №1ДФ за цей квартал не подається.

Джерело: «Дебет-Кредит»

Наша розсилка

Випадкова цитата

Если вы желаете преуспеть, вы должны искать новые пути, а не ходить по истоптанным дорогам достигнутого успеха

— Джон Девисон Рокфеллер

PUSH-повідомлення

Підпишись на оперативні сповіщення про оновлення на нашому сайті. Натисни дзвіночок в правому нижньому кутку і натисни ОК. Підтримується браузер Chrome та Firefox

Якщо у звітному кварталі не було ні нарахувань, ні виплат доходу, форма №1ДФ не подається

Час читання: 4 min
0