Головна » Бухгалтеру » Консультації » ЄСВ: як повернути надміру сплачене чи не на той рахунок
Консультації

ЄСВ: як повернути надміру сплачене чи не на той рахунок

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Процедура зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  у рахунок майбутніх платежів або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів єдиного внеску платникам, на яких згідно із Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями покладено обов’язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, визначає Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 5 Порядку повернення Коштів здійснюється у випадках:

1) надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний небюджетний рахунок за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування» (далі – Рахунок 3719);

2) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;

3) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;

4) помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України на рахунок 3719.

Пунктом 6 Порядку визначено, що повернення Коштів здійснюється на підставі Заяви платника про таке повернення (далі – Заява).

У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 п.5 Порядку, Заява подається до фіскального органу, на рахунок якого сплачено Кошти, за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку.

У випадку, передбаченому підпунктом 3 п. 5 Порядку, Заява подається до фіскального органу за місцем обліку помилково сплачених Коштів у довільній формі із зазначенням суми та напряму повернення.

Згідно з п.7 Порядку заява залишається без задоволення у таких випадках:

–         невідповідність Заяви формі, визначеній у додатку 1 до цього Порядку;

–         недостовірність викладеної у Заяві Платника інформації;

–         подання Заяви не за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску;

–  наявність у Платника заборгованості зі сплати єдиного внеску та/або

фінансових санкцій.

ДФС

30 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X