Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » З 1 липня 2019 року діятиме новий порядок реалізації пального
Держоргани інформують

З 1 липня 2019 року діятиме новий порядок реалізації пального

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 З 1 липня 2019 року вводиться новий Порядок електронного адміністрування реалізації пального.

Так, згідно з пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України  під реалізацією пального з 01 липня 2019 року розуміються будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

  1. до акцизного складу;
  2. до акцизного складу пересувного;
  3. для власного споживання чи промислової переробки;
  4. будь-яким іншим особам.

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

  1. у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
  2. при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

Новий Порядок електронного адміністрування реалізації пального   стосуватиметься всіх суб’єктів господарювання, у кого зберігається паливо в ємкостях понад 200 кубічних метрів та хто отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищують 1000 кубічних метрів. Крім того, фізичних осіб-підприємців, платників єдиного податку 4 групи, які отримують протягом календарного року пальне в обсягах понад 10000 кубічних метрів. 

Отже, суб’єкти господарювання, які підпадають під дію нововведень,  повинні реєструватись платниками акцизного податку, отримувати ліцензії та вести щоденний облік та подавати електронну звітність до Державної податкової служби про щоденні залишки пального та обсяги реалізованого (використаного) пального.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект