Головна » Бухгалтеру » Консультації » З 11 липня по 10 жовтня 2021 року необхідно подати держреєстратору відомості про кінцевого бенефіціара
Консультації

З 11 липня по 10 жовтня 2021 року необхідно подати держреєстратору відомості про кінцевого бенефіціара

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Мін’юст звертає увагу платників податків на те, що наказ Мінфіну від 19.03.2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» було опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» 11.06.2021 року та набирає чинності через місяць із дня його офіційного опублікування, тобто з 11 липня 2021 року.

Відповідно до ч. 4 розд X Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) мають міститися відомості про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) та які зареєстровані до набрання чинності Наказом, з дня набрання чинності таким актом протягом трьох місяців мають подати державному реєстратору документи для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ.

Таким чином, у період з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 року (включно) необхідно подати державному реєстратору документи, передбачені законом, та здійснити оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ.

Які саме документи подавати

Для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:

  • заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) – форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи громадського формування – форма 4;
  • структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності;
  • витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі коли засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;
  • нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

Із зразками складання схематичного зображення структури власності можна ознайомитися на офіційному вебсайті Мінфіну у рубриці «Фінансовий моніторинг».

Слід зазначити, що адміністративний збір не буде справлятися у разі подання державному реєстратору інформації про КБВ в законодавчо визначеному обсязі протягом трьох місяців з дня набрання чинності Наказом.

Разом з тим, у разі одночасного внесення інших змін до відомостей Єдиного державного реєстру про юридичну особу чи закінчення тримісячного строку з дня набрання чинності Наказом про структуру власності, адміністративний збір буде справлятися у розмірі, встановленому ст. 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Відповідне роз’яснення надано Мінюстом у листі від 11.06.2021 року № 5178/8.4.4/32-21.

Роз’яснення розміщено на сайті Мін’юсту.

Додатково інформуємо, що Міністерством юстиції України спільно з ГО «Форум розвитку громадянського суспільства», «Innovating Governance Association» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та проекту Ради Європи «Посилення заходів із протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в Україні» розроблено інтерактивний курс «Визначення кінцевого бенефіціарного власника».

Ознайомитися з курсом можливо за посиланням: www.kbv.csdf.org.ua.  ⇐Всі посилання на відео активні, по ним можна та потрібно переходити!

Також пропонуємо переглянути гарне та змістовне відео пояснення від Бухгалтерська Відеоплатформа №1

20 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X