Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » За мотивами порівняльних таблиць законопроекту “Про Національне бюро фінансової безпеки України” (альтернативна точка зору)
Ініціативи законотворців

За мотивами порівняльних таблиць законопроекту “Про Національне бюро фінансової безпеки України” (альтернативна точка зору)

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

“Чи є сенс читати законопроект, що ще незареєстрований у ВРУ?” запитали себе у Мінфіні та… розкритикували законопроект “Про Національне бюро фінансової безпеки України”.

І – дарма. Якщо зазирнути до тих змін, що вносяться до інших нормативних актів вказаним законопроетом, то МінФін мав би зрозуміти – державний бюджет буде надійно захищений. Одразу попереджаю – сам законопроект я ще не читала і тому анічого про нього сказати не маю права. Однак, я вивчила порівняльну таблицю до проекту і ось які нововведення на нас очікують.

Слідчі будуть узгоджувати проведення перевірок та ревізій із прокурором.

Бюро розслідуватиме, у тому числі: і ухилення від сплати податків, і фіктивне підприємництво і фальсифікацію фінансових документів.

Тепер всі будуть зобов’язані надавати документи працівникам НБФБ на їхній запит.

Було б добре, якби в Законі Про НБФБ працівників бюро зобов’язали б детально описувати кожний документ, що витребовується без отих звичних: “та інші, що стосуються цієї господарської операції”.

Інакше нещасні щасливі платники податків, вірніше їхні посадові особи мають шанс втратити від 4250,00 грн. до 6800,00 грн., якщо забудуть про якусь нещасну ТТН-ку або специфікацію. Але добре, що такого платника може захистити суд.

Нова стаття в Кримінальному кодексі – 191-1 – Привласнення розтрата або заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживанням службовим становищем. Отже, ви просто змушені будете платити всі податки вчасно. Будьте обережні з податковим кредитом з ПДВ – якщо Вам у житті трапиться … дуже працьовитий працівник Бюро, що дбає про бюджет (головно свій), то може звинуватити вас у тому що Ваш податковий кредит – це заволодіння бюджетними коштами.

При цьому, зверніть увагу на примітку № 2 до ст.212 ККУ – під фактичним ненадходженням до бюджетів чи державних цільових фондів коштів розуміється несплата у порядку та строки, встановлені законом, узгоджених грошових зобов’язань. От тепер державні підприємства точно позбудуться керівництва. А у випадку, коли банк збанкрутує саме в момент сплати податків щасливим платником, то такому платнику доведеться йти до суду і доводити, що він-то сплатив податки вчасно і всі претензії до банку (не хвилюйтеся. Тут на стороні платників податків Верховний суд ;р).

Шахрайство з ПДВ.

Це ст.222-2 ККУ. Нова. Це, коли нечесні бізнесмени хочуть отримати бюджетне відшкодування. Не зовсім зрозуміло як їм це вдається за умови дії СЕА ПДВ та СМОРК. Але нечесні бізнесмени люди скрізь підступні і мабуть мають власних хакерів. І, судячи з того, що під великим розміром вказана сума у 17000 грн., то вимагання від бюджету й однієї гривні бюджетного відшкодування призведе до розслідування Бюро. Бухгалтери – будьте уважні і не переплутайте рядки в декларації! З іншого боку, СМОРК дбає про Вас і накопичення бюджетного відшкодування загрожує лише великим платникам податків.

Для здійснення оперативно-розшукової діяльності (далі – ОРД) буде достатньо наявності аналітичної-інформаційного документу органів НБФБ (див. главу 3 законопроекту). Однак для проведення ОРД потрібно завести справу за постановою, що затверджена начальником підрозділу детективів органу Бюро.

Вони (працівники Бюро) можуть вас слухати, але не можуть бути членом партії. І вони можуть обробляти Ваші персональні дані без отримання Вашої згоди.

А ще Бюро тепер знатиме:

  • все про емітентів та цінні папери та решту цікавої інформації з фондової біржі;
  • все те, що вивчили під час ревізій органи Фінансового контролю.;
  • інформацію, якою володіє Державна прикордонна служба;
  • а також зможе безкоштовно отримуватиме дані з багатьох реєстрів.

Директора бюро звільняє Президент за поданням Верховної Ради.

Отже, приблизне уявлення ми з Вами тепер маємо, щодо того, що на нас може чекати. Але для детальнішого розуміння слід вивчити сам Законопроект і знати, що його проголосують, адже, як Ви знаєте – МінФін хоче власний.

Джерело автора

44 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X