Головна » Бухгалтеру » Консультації » За податковою знижкою за 2020 рік можна звернутись до 31 грудня 2021 року.
Консультації

За податковою знижкою за 2020 рік можна звернутись до 31 грудня 2021 року.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Право платника податку на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки та обмеження права на її нарахування визначені ст.166 ПКУ.

Громадяни можуть реалізувати право на податкову знижку за витратами, понесеними упродовж 2020 року, до 31 грудня 2021 року(включно).

Подати декларацію про майновий стан і доходи для права на податкову знижку потрібно за місцем податкової адреси.

Платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Нагадаємо, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені – пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

До податкової знижки включають фактичні витрати платника ПДФО за 2020 рік, які підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема

  • квитанціями,
  • фіскальними або товарними чеками,
  • прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача),
  • а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

Копії таких документів (крім електронних розрахункових документів) надають разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилають органу ДПС, але зберігають упродовж строку давності, встановленого ПКУ.

Податкову декларацію можна подати:
– особисто або уповноваженою на це особою;
– надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
– направити засобами електронного зв’язку.

 

 

20 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X