Головна » Бухгалтеру » Консультації » Забезпечити приймання платіжних карток для розрахунків це обов’язок всіх продавців товарів та послуг!
Консультації

Забезпечити приймання платіжних карток для розрахунків це обов’язок всіх продавців товарів та послуг!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Забезпечити приймання платіжних карток для розрахунків за продані товари зобов’язані суб’єкти малого підприємництва, які провадять діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у населених пунктах з чисельністю населення від 25 тис.осіб і які відповідно до закону використовують РРО (Постановою КМУ “Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів” №878 від 29.09.2010р.).

Обов’язковість приймання продавцями електронних платіжних засобів встановлена також Порядком провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженим постановою КМУ №833 від 15.06.2006р.

Відмова у безготівковому розрахунку за придбані товари та надані послуги свідчитиме про обмеження прав споживача та виступає порушенням вимог законодавства, за яке передбачена відповідальність:

  1. штраф у розмірі 500 НМДГ, що складає 8 500 грн, яку застосовують до суб’єктів господарювання (п. 12 ч. 1 ст. 23 Закону України “Про захист прав споживачів”);
  2. штраф у розмірі від 2 до 5 НМДГ (34-85 грн) – на осіб, які здійснюють розрахункові операції, та від 5 до 10 НМДГ (85-170 грн) – на посадових осіб (ст. 155 КпАП).

Поділіться з друзями - підтримайте проект
X