Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Закон щодо скасування обов’язковості використання печаток набере чинності 20 липня 2017 року
Новини законодавства

Закон щодо скасування обов’язковості використання печаток набере чинності 20 липня 2017 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 19 квітня, в “Голосі України”  №71/2017 опубліковано Закон України від 23.03.2017 р. № 1982-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями”.

Закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування, тобто 20.07.2017 р.

Законом передбачено, що суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки, проте її використання не є обов’язковим.

Також уточнено, що відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи – підприємця.

Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не має права вимагати нотаріального засвідчення вірності документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом. За таку вимогу або відмову у прийнятті документа у зв’язку з відсутністю на ньому печатки передбачено штраф від 50 до 100 н.м.д.г. (850–1700 грн).

 Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.

 Виготовлення, продаж та/або придбання печаток здійснюватиметься без одержання будь-яких документів дозвільного характеру.

17 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X