Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Законопроект про внесення відомостей про кримінальне правопорушення та його закриття в ЄРДР
Аналіз законодавства Новини законодавства

Законопроект про внесення відомостей про кримінальне правопорушення та його закриття в ЄРДР

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Групорю народних депутатві було внесено законопрект №6220“Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження”

Законопроектом пропонується врегулювати правові підстави внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та його закриття.

Для досягнення цієї мети пропонується:

– частину першу статті 214 КПК України доповнити новим абзацом, який передбачає, що до ЄРДР не вносяться відомості про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, щодо яких прийнято рішення про закриття кримінального провадження або існує вирок суду по тому самому обвинуваченню, що набрав законної сили;

– частину першу статті 284 КПК України доповнити новим пунктом, який передбачає, що кримінальне провадження закривається у випадку існування не скасованої постанови слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 9  цієї частини.

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув на своєму засіданні проект.

Членами Комітету зосереджено увагу на тому, що наразі існує нагальна необхідність перегляду положень кримінального процесуального законодавства в частині обов’язку внесення слідчим, прокурором відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення. Органи досудового розслідування перевантажені від значної кількості кримінальних проваджень, які перебувають на стадії досудового слідства і фактично не розслідуються так як за своїм змістом, в тому числі, дублюють раніше розслідувані і закриті кримінальні провадження.

Акцентовано  на тому, що на практиці дуже складно у вкрай стислі терміни, визначені частиною першою стаття 214 КПК України, здійснити якісну перевірку обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, щодо яких прийнято рішення про закриття кримінального провадження або існує вирок суду по тому самому обвинуваченню, що набрав законної сили.

Проаналізувавши законопроект, звернувши увагу на актуальність урегулювання правових підстав внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу. Що і було проголосовано 13 квітня 2017 року.

17 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X