Запропоновано обмежити право повторно клопотати про негласних діях

Депутати пропонують заборонити слідчим і прокурорам повторно звертатися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на проведення негласного слідчого (розшукової) дії, якщо в клопотанні не зазначено нові обставини , які не розглядалися слідчим суддею.

Відповідні зміни в ч. 5 ст. 248 КПК запропоновані законопроектом № 8555 , який був розглянутий на засіданні Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. За результатами розгляду Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу.

Метою законопроекту є вдосконалення порядку розгляду клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

На практиці досить часто ініціатори клопотання, ігноруючи рішення слідчого судді про відмову у задоволенні клопотання, неодноразово звертаються з тим же самим клопотанням, навіть не усунувши недоліки, які були причиною відмови.

Тому, право повторного звернення з тим самим клопотанням про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій призводить до зловживань з боку слідчих, порушень прав особи, щодо якої проводяться такі дії, і ставить під сумнів взагалі обґрунтованість і необхідність проведення таких дій.

Право повторного звернення з тим самим клопотанням про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій призводить до зловживань з боку слідчих, порушень прав особи, щодо якої проводяться такі дії, і ставить під сумнів взагалі обґрунтованість і необхідність проведення таких дій.

Таким чином, варто на законодавчому рівні встановити обов’язок слідчого, прокурора при повторному зверненні з клопотанням про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій зазначати нові обставини, які не розглядались судом.

ВРУ

Share
Опубліковано
Sunny-J
Мітки: Слідчі дії

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

2 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

2 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

2 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago