Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Запропоновано обмежити право повторно клопотати про негласних діях
Ініціативи законотворців Юридичні консультації

Запропоновано обмежити право повторно клопотати про негласних діях

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Депутати пропонують заборонити слідчим і прокурорам повторно звертатися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на проведення негласного слідчого (розшукової) дії, якщо в клопотанні не зазначено нові обставини , які не розглядалися слідчим суддею.

Відповідні зміни в ч. 5 ст. 248 КПК запропоновані законопроектом № 8555 , який був розглянутий на засіданні Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. За результатами розгляду Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу.

Метою законопроекту є вдосконалення порядку розгляду клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

На практиці досить часто ініціатори клопотання, ігноруючи рішення слідчого судді про відмову у задоволенні клопотання, неодноразово звертаються з тим же самим клопотанням, навіть не усунувши недоліки, які були причиною відмови.

Тому, право повторного звернення з тим самим клопотанням про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій призводить до зловживань з боку слідчих, порушень прав особи, щодо якої проводяться такі дії, і ставить під сумнів взагалі обґрунтованість і необхідність проведення таких дій.

Право повторного звернення з тим самим клопотанням про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій призводить до зловживань з боку слідчих, порушень прав особи, щодо якої проводяться такі дії, і ставить під сумнів взагалі обґрунтованість і необхідність проведення таких дій.

Таким чином, варто на законодавчому рівні встановити обов’язок слідчого, прокурора при повторному зверненні з клопотанням про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій зазначати нові обставини, які не розглядались судом.

ВРУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

sixteen + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Если у тебя нет своей цели в жизни, то ты будешь работать на того, у кого она есть

— Роберт Энтони

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: