Головна » Бухгалтеру » Консультації » Зареєстрували ПН на неплатника ПДВ як виправити помилку?
Консультації

Зареєстрували ПН на неплатника ПДВ як виправити помилку?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

При здійснення операцій з постачання товарів та послуг згідно п.201.10, ст.201 ПКУ  платник податків зобов’язаний в установлений термін скласти податкову накладну. Зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів та послуг. Є для покупця таких товарів та послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Тому, у випадку реєстрації постачальником ПН на неплатника ПДВ, покупець не має права скористатись податковим кредитом.

ЯК ПОСТАЧАЛЬНИКУ ВИПРАВИТИ ПОМИЛКУ?

Постачальник (продавець) повинен скласти розрахунок коригування з урахуванням таких особливостей:

  • у полі «Дата складання» зазначається дата, на яку було виявлено помилку в ІПН покупця;
  • у заголовній частині розрахунка коригування зазначаються дані із заголовної частини податкової накладної з помилковим ІПН;
  • у розділі Б зазначаються зі знаком «-« (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).

Відповідно, такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, якому належить ІПН, що помилково був зазначений у полі «ІПН покупця» податкової накладної.

Продавець повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну з урахуванням таких особливостей:

  • реквізити заголовної частини податкової накладної зазначаються без помилок, тобто у полі «ІПН покупця» має бути вказаний правильний ІПН отримувача (покупця);
  • у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця), тобто дата складання податкової накладної з «помилковим» ІПН;
  • такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної з «помилковим» ІПН отримувача (покупця);
  • у розділі Б такої податкової накладної зазначається обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були вказані в податковій накладній з «помилковим» ІПН.

Отже, якщо така помилка виявлена та виправлена після 15 числа наступного місяця за місяцем складання податкової накладної то до продавця згідно п. 1201.1 ПКУ за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій у розмірі від 10% до 50% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.

Інформацію про статус платника ПДВ свого контрагента постачальник у он-лайн режимі може отримати  в Електронному кабінеті платника податків. 

18 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X