Головна » Бухгалтеру » Консультації » Заява на ПСП за двома місцями роботи: які наслідки?
Консультації

Заява на ПСП за двома місцями роботи: які наслідки?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Громадяни, які отримують заробітну плату та є платниками податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову соціальну пільгу. Про це нагадують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Так, відповідно до норм Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати та надається тільки за одним місцем роботи. Якщо фізична особа працює на кількох підприємствах, вона може обрати, де їй вигідніше скористатися правом на пільгу та подати роботодавцю письмову заяву.

Нагадаємо, податкова соціальна пільга – це можливість платника зменшити нараховану суму місячної  заробітної плати на розмір такої пільги. Тобто зарплата зменшується на суму пільги і лише після цього оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Пільга складає 50% місячного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня звітного податкового року. У 2019 році це – 960 грн 50 коп. (50% від 1921 грн прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2019 року).

Зауважимо, податкова соціальна пільга застосовується до нарахованої місячної зарплати, якщо її розмір не перевищує суму, яка дорівнює місячному прожитковому мінімуму, що діє на 1 січня звітного року для дієздатної особи, помноженої на 1,4 та округленої до 10 гривень. У 2019 році сума обмеження складає 2 690 гривень.

Працівник, який порушив правила застосування податкової соціальної пільги, зокрема подав заяву за кількома місцями отримання доходів чи під час отримання інших доходів, втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється.

Відновити право на застосування податкової соціальної пільги платник податку може шляхом подання заяви про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 відсотків суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а у разі, коли сума виплати недостатня, – за рахунок наступних виплат. Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект