Головна » Бухгалтеру » Консультації » Заяву на списання сум недоїмки з ЄСВ можна подати до 1 березня 2021 року
Консультації

Заяву на списання сум недоїмки з ЄСВ можна подати до 1 березня 2021 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Право на  списання сум недоїмки з єдиного внеску мають фізичні особи – підприємці (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність. Заяву на списання сум недоїмки з єдиного внеску платники можуть  подавати до 1 березня 2021 року.

Підлягають списанню у порядку, визначеному Законом № 2464, несплачені станом на 1 грудня 2020 року суми недоїмки, нараховані фізичним особам- підприємцям (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо СГД за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року не отримували  дохід (прибуток) від своєї діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

Для отримання списання сум недоїмки з ЄСВ необхідно подати до органів ДПС за своїм місцем реєстрації:

фізичним особам – підприємцям (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування):

● заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, яка подається державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця (якщо така заява не подавалася раніше);

● заяву про списання заборгованості та звітність відповідно до вимог ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, які подаються до податкового органу за основним місцем обліку (якщо така звітність не подавалася раніше або була подана з помилками). Цю норму слід розуміти таким чином, що подана фізичною особою звітність має обов’язково відображати дані за період з 1 січня 2017 року до дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності включно у зазначеному періоді, який закінчується 1 грудня 2020 року. Фізичній особі не потрібно звітувати за період після дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, оскільки в такому проміжку часу вона вже не вважається платником єдиного внеску відповідно до Закону № 2464 на підставі даних, одержаних контролюючим органом від Державного реєстратора;

особам, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності):

● заяву про списання заборгованості;

● заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску (якщо така заява не подавалася раніше) та звітність відповідно до вимог частини 2 ст. 6 Закону № 2464 за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, які подаються до податкового органу за основним місцем обліку (якщо така звітність не подавалася раніше, або була подана з помилками).

Якщо зазначені особи вже зверталися до контролюючих органів із заявою про зняття з обліку раніше, то звітність має охоплювати період з01 січня 2017 року до дати подання заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску. Якщо ж така заява подається вперше після 30 листопада 2020 року, то звітність подається за період до 1 грудня 2020 року.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

листопад, 2021

X