Головна » Бухгалтеру » Консультації » Збиток: як відобразити у Книзі обліку доходів і витрат ФОП на загальній системі оподаткування
Консультації

Збиток: як відобразити у Книзі обліку доходів і витрат ФОП на загальній системі оподаткування

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до п. 177.2 ст. 17 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподаткований дохід, тобто різниця між загальним оподаткованим доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Форма Книги обліку доходів і витрат  та порядок її ведення затверджені наказом Міндоходів України від 16.09.2013 №481.

Пунктом 1 Порядку визначено, що відповідно до п. 177.10 ст. 177 розділу IV ПКУ фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

 

Згідно з п. п. 9 п. 6 Порядку у графі 9 Книги фізичними особами – підприємцями зазначається сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професіональної діяльності (графи 6, 7, 8).

Однак, якщо результатом розрахунку буде від’ємне значення, то графа 9 Книги прокреслюється.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Аграріям спростили реєстрацію податкових накладних

Пошук від Google

Наша розсилка

Приєднуйся до Нас

Події

Відео тижня

«Чому перш за все слід визначатися зі своїми страхами, а потім вже з цілями», Тім Ферріс

Inline
Inline