Головна » Бухгалтеру » Консультації » Земельний податок за ділянку пенсіонера у складі кооперативу
Консультації

Земельний податок за ділянку пенсіонера у складі кооперативу

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Чи сплачує гаражний кооператив земельний податок за ділянку, на якій знаходиться гараж пенсіонера – члена такого кооператива?

Нормами п. 281.1ст. 281  ПКУ встановлені категорії фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку (далі – податок), а саме:

► інваліди першої і другої групи;

► фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

► пенсіонери (за віком);

► ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

► фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пунктом 281.2 ст. 281 ПКУ визначено, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

◄ для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

◄ для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

◄ для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

◄ для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

◄ для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб встановлено ст. 282 ПКУ.

Від сплати податку звільняються:
 
  1. санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів
  2. громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 % суми загальних витрат на оплату праці
  3. бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України
  4. дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів
  5. державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких підприємств,установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем,в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій
  6. державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій,за земельні ділянки,на яких розміщені їх спортивні споруди.
 

Якщо власники гаражів, що знаходяться у гаражному кооперативі, належать до пільгових категорій і звільняються від сплати земельного податку, то пільга, передбачена ст. 281 ПКУ для власників земельних ділянок або    землекористувачів – фізичних осіб, не поширюється на гаражні кооперативи – юридичні особи.

Читати по темі:  Чергове роз'яснення Мінсоцполітики: які виплати враховують до мінімальної ЗП

Таким чином, гаражний кооператив – юридична особа має сплачувати податок за земельну ділянку на загальних підставах.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

лютий, 2020

Реклама

X