Головна » Бухгалтеру » Консультації » Жовта зона карантину: обмеження та нові умови
Консультації

Жовта зона карантину: обмеження та нові умови

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

23 вересня, в Україні почала діяти «жовта» зона. Відповідне рішення прийняла державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Загальні правила

У «жовтої» зоні як і раніше залишається обов’язковим масковий режим і соціальна дистанція, а також вводиться ряд правил для бізнесу. Зокрема, масові заходи можна проводити за умови – одна людина на 4 квадратних метра. Обмеження за кількістю відвідувачів діють також і в фітнес-центрах і басейнах – одна людина на 10 кв. м.

Разом з тим, якщо співробітники і відвідувачі вакциновані – правил можна не дотримуватися.

COVID-сертифікати

Доказом вакцинації є COVID-сертифікат, його можна згенерувати в додатку «Дія». Передбачено, що документів буде два: жовтий (для першої дози, термін дії 120 днів), зелений (для двох доз, термін дії рік). Крім того, розробляються COVID-сертифікати для перехворіли, терміном на 160 днів, а також для власників ПЛР-тесту – на 72 години.

Школи

Школи, як і всі освітні установи, можуть працювати за умови вакцинації 80% педагогів. Йдеться про як мінімум одній дозі вакцини. Деякі регіони, зокрема Львів, крім вакцинованих буде допускати до роботи педагогів з негативним ПЛР-тестом.

Винятком є ​​дитячі садки і 1-4 класи шкіл, вони зможуть продовжувати працювати навіть якщо не буде дотримано норми в 80% вакцинованих.

Громадське харчування

Кафе і ресторани можуть працювати за умови, що за одним столиком не більш 4 чоловік, а відстань між столами мінімум 1,5 метра. Обмежень за часом немає.

Разом з тим, якщо 80% персоналу і відвідувачі отримали хоча б одне щеплення – обмеження можна не дотримуватися.

Розваги

Кіно і театри можуть працювати із заповненою залів на 50%. Ці обмеження можна не дотримуватися, якщо у 80% персоналу є COVID-сертифікат (жовтий або зелений). Відвідувачі також повинні бути вакциновані або мати негативний тест на коронавірус.

Транспорт

У «жовтої» зоні не передбачено введення обмеження для транспорту. Крім того, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що транспорт не зупинятимуть навіть в «червоній» зоні. Також не планують перевіряти наявність вакцинації у пасажирів, а от водії повинні бути з щепленням.

32 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X