Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » ЗІР: Платники зможуть оперативно отримувати відповіді на електронну адресу
Держоргани інформують

ЗІР: Платники зможуть оперативно отримувати відповіді на електронну адресу

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) – інформаційний сервіс, який надає можливість платникам податків мінімізувати витрати часу на отримання інформації і самостійно ознайомитись із:

  1. відповідями на запитання щодо оподаткування, єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, з якими платники податків звертаються до Контакт-центру ДПС;
  2. нормативно-правовими документами та останніми змінами в законодавстві;
  3. діючими ставками податків та зборів, податковим календарем;
  4. актуальними питаннями щодо отримання електронних довірчих послуг тощо.
  5. ЗІР постійно вдосконалюється, орієнтуючись на інформаційні потреби платників податків.

Запрошуємо платників податків відвідати ЗІР або його мобільні додатки та скористатись новою функцією – «Зворотній зв’язок».

За допомогою форми «Зворотній зв’язок» ЗІР платники податків мають можливість оперативно отримати на електронні адреси від Контакт-центру ДПС відповіді на запитання, що належать до компетенції ДПС.

Нагадуємо, що скористатись ЗІР можна через офіційний вебпортал ДПС (вкладка «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс») або безпосередньо в Інтернет мережі за адресою: zir.tax.gov.ua.

Мобільні додатки можна безкоштовно завантажити на власні мобільні пристрої скориставшись інтернет-магазинами: App Store та Google Play.

Мобільні додатки ЗІР

ЗІР постійно вдосконалюється, орієнтуючись на сучасні технології, за допомогою яких надаються інформаційно-довідкові послуги фізичним та юридичним особам, що сприяє високому рівню обізнаності громадськості з питань, які належать до компетенції ДПС.

Так, введено у тестову експлуатацію мобільний інтерфейс ЗІР та його мобільні додатки на базі Android та iOS (далі – Мобільні додатки), за допомогою яких інформація, якою наповнено ЗІР, стала більш доступна при використанні сучасних мобільних пристроїв (рис 13).

Мобільні додатки можна безкоштовно завантажити на власні мобільні пристрої скориставшись інтернет-магазинами :

 або 

Примітка
Детальна інформація про вимоги до мобільних пристроїв та їх сумісність наведена в Google Play та App Store (у попередньому перегляді інформації про мобільні додатки).

Пошук запитань-відповідей, нормативних (інформаційних) документів або відповідей на письмові звернення здійснюється аналогічно, як і в основній версій ЗІР (див. пункт 1) з використанням пошукових систем мобільних додатків (рис 13):

Рис 14. Інтерфейс пошукової системи ЗІР та мобільних додатків на відповідних мобільних пристроях
Рис 13. Інтерфейс пошукової системи ЗІР та мобільних додатків на відповідних мобільних пристроях

На відміну від основної версії ЗІР (комп’ютерної) пошукова система мобільних додатків не містить кнопки «Нове у розділі» (8, рис 1). Проте, на банерах розділів «Запитання-відповіді з Бази знань» та «Нормативні та інформаційні документи» відображається кількість нових надходжень в ЗІР з якими можна ознайомитись відразу шляхом натискання на відповідні написи (рис 14). Крім того, для пошуку інформації за необхідний період часу завжди можна скористатись календарем.

Рис 15. Відображення кількості нових надходжень в ЗІР
Рис 14. Відображення кількості нових надходжень в ЗІР

Мобільні додатки не відображають результату фіксації задоволеності користувачів відповідями на запитання, розміщеними у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань», та не дають можливості користувачам авторизуватись та оцінити відповідь. Зазначені функції доступні у повному обсязі в основній версії ЗІР (див. пункт 2).

При цьому, перевага мобільних додатків над основною (комп’ютерною) версією ЗІР полягає у доступності, зручності використання та наявності форми «Зворотній зв’язок» за допомогою якої платники податків мають можливість скористатися інформаційно-довідковою послугою щодо отримання від Контакт-центру ДПС відповідей на запитання, що належать до компетенції ДПС. Для цього у формі «Зворотній зв’язок» користувачу мобільного додатка необхідно зазначити: ім’я, електронну адресу, текст запитання, обрати напрямок інформаційно-довідкової послуги та натиснути кнопку «Надіслати». Контакт-центр ДПС надає відповідь на електронну адресу користувача мобільного додатка не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття запитання в опрацювання.

Мобільні додатки перебувають в тестовій експлуатації. Пропозиції та зауваження щодо їх функціонування Ви можете надіслати на електронну адресу: u.koval@tax.gov.ua

З детальною інформацією про використання ЗІР та його мобільних додатків можна ознайомитись у розділі «Інструкція».

18 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X