Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Зміна місця реєстрації підприємства – ознака ризиковості?
Держоргани інформують

Зміна місця реєстрації підприємства – ознака ризиковості?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Податківці дуже прискіпливо та уважно відслідковують операції з ПДВ. Останнім підтвердженням є повідомлення на офіційному ресурсі ДПС.

Ось пропонуємо таке повідомлення, із якого слідує висновок, що будь-які дії ПДВ платника стосовно свого підприємства під прискіпливим контролем податківців.

Працівниками Головного управління ДПС у Рівненській області у співпраці з колегами з Одеської області в рамках моніторингу реєстрації податкових накладних  упереджено розповсюдження  ризикового податкового кредиту одним з підприємств області.

Особливу увагу привернули «підготовчі дії» суб’єкта діяльності, які вказували  на можливість такого розповсюдження: зміна місця реєстрації (підприємство «переїхало» з Одещини до Рівненщини), зміна назви, керівника і засновника.

Вже після зміни місця реєстрації на початку вересня поточного року підприємством здійснено спробу сформувати в системі електронного адміністрування (СЕА) ПДВ ліміт за рахунок реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних, складених ще у 2017-2019 роках.  Фактично підприємству нібито «повернули» реалізовані через роздрібну мережу ваучери поповнення одного з мобільних операторів та інші товари на суму ПДВ 12,5 млн гривень.

Реєстрація поданих розрахунків коригування до податкових накладних була зупинена за наявними ознаками ризиковості з пропозицією надати пояснення щодо проведених операцій та копії документів, що підтверджують фактичне їх проведення. Однак станом на 14.09.2020 такі підтвердження, а також скарги на зупинення реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних до ДПС не надходили.

Таким чином, була упереджена можливість реєстрації зазначеним суб’єктом податкових накладних з метою формування податкового кредиту з ознаками фіктивності для підприємств реального сектору економіки.

За повідомленням ДПС

47 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X