Головна » Бухгалтеру » Консультації » Зміна видів господарської діяльності у ФОП: чи потрібно інформувати податкову?
Консультації

Зміна видів господарської діяльності у ФОП: чи потрібно інформувати податкову?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Платники єдиного податку у разі зміни відомостей, внесених до реєстру платників єдиного податку, мають надати заяву, до якої зокрема, включаються відомості про зміну видів господарської діяльності.

Так, платники єдиного податку першої і другої груп у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності подають заяву не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни, а платники єдиного податку третьої групи – не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни. (із відміткою у самій заві – Внесення змін – прим. ред.)

Форма заяви затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.

Слід зазначити, що Податковим кодексом України не передбачена відповідальність за неподання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку першої – третьої груп заяви у разі зміни видів господарської діяльності.

Водночас, у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої – третьої груп вимог, встановлених главою 1 розд. XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X