Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Змінені вимоги до Статутів ТОВ і ТДВ
Ініціативи законотворців

Змінені вимоги до Статутів ТОВ і ТДВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Прийнято за основу проект Закону “Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю”

Законопроект розроблений для вирішення існуючої колізії між Законом «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» і Господарським кодексом України в частині обов’язкових вимог до статутів ТОВ і ТДВ, яка полягає в тому, що у Господарському кодексі міститься вимога щодо зазначення в установчих документах вказаних товариств частки учасників товариств у його статутному капіталі, а у Законі «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальності» її немає.

Проектом пропонується:

– виключити з Господарського кодексу України положення про необхідність визначення в статуті часток учасників ТОВ і ТДВ;

– визначити, що перелік обов’язкових вимог до статутів ТОВ і ТДВ визначається виключно Законом України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”.

Проект Закону зареєстровано за № 3497.

На практиці це означає, що дворічна суперечка між бізнесом та держреєстраторами за можливість реєстрації ТОВ та ТДВ без відомостей про склад учасників чи розмір їх часток буде припинена. 

До сього часу держреєстратори відмовляють у реєстрації спираючись на п. 8 ч. 1 ст. 15, п. 2 ч. 1 ст. 27 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”. Така відмова не позбавлена юридичної логіки, адже відсутність у статуті “передбачених законодавством відомостей” є прямою підставою для відмови у проведенні реєстраційної дії (п. 8 ч. 1 ст. 15, п. 2 ч. 1 ст. 27 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”).  Господарський кодекс відноситься до законодавства України, а отже відсутність у статуту передбачених Кодексом відомостей з формальної точки зору дійсно може бути підставою для відмови у державній реєстрації.

 

ВРУ

37 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X