Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Зміни до ПКУ, які набули чинності з 01.01.2022 року (Закон від 30.11.21 №1914)
Консультації Це цікаво

Зміни до ПКУ, які набули чинності з 01.01.2022 року (Закон від 30.11.21 №1914)

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

В частині адміністрування податків:

 1.  Врегульовані процесуальні питання щодо права контролюючого органу на звернення до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи, зокрема:
  збільшено строк не погашення боргу як підстави звернення контролюючого органу до суду з 30 календарних днів до 240.
 2.  Врегульовано додаткові підстави для скасування такої заборони: окрім погашення боргу додано зміну керівника боржника, або у разі початку судових процедур у справах про банкрутство стосовно такого боржника.
 3.  Передбачено ведення Реєстру керівників платників податків-боржників для оперативного отримання відповідної інформації платниками податків.
 4.  Передбачено право контролюючого органу щодо надсилання запитів у випадку виявлення фактів, що свідчать про потенційне порушення, обмежене правом платника податків не надавати інформацію та документи, якщо така інформація/документи вже була надана контролюючому органу у минулому.
 5.  На контролюючий орган покладено обов’язок розкриття інформації органам місцевого самоврядування також і про фізичних осіб боржників (зараз розкривається інформація лише щодо юридичних). Це не буде вважатися поширенням персональних даних та розголошенням конфіденційної інформації.
 6.  Передбачено, що контролюючий орган має право на погашення податкового боргу за самостійно задекларованими зобов’язаннями незалежно від його суми через інкасо у випадку наявності такого боргу протягом 90 календарних днів.
 7. Надано право як платнику податків, так і контролюючому органу під час перевірок здійснювати звукозапис, фото-, відео- фіксацію та відповідно використовувати такі записи як підставу для висновків акту перевірки.
 8. Надано право платникам надавати дозвіл податковим органам про розголошення через електронний кабінет про себе інформації третім особам в обсязі, визначеному платником податків.
 9. Уточнено вимоги до ППР в частині детального розрахунку суми податкових зобов’язань, податкового боргу.

Поділіться з друзями - підтримайте проект
X