Taking too long? Close loading screen.
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Бухгалтеру » Консультації » Змінили ціну товару після отримання авансу: як заповнити розрахунок коригування
Консультації

Змінили ціну товару після отримання авансу: як заповнити розрахунок коригування

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:6 хвилин
Print Friendly, PDF & Email

У січні отримали передоплату на суму 3000 грн, виписали податкову накладну та зареєстрували в Єдиному реєстрі податкових накладних. У лютому за домовленістю сторін (підписано додаткову угоду) зменшується ціна товару й одночасно збільшується кількість на цю суму. Тобто загальна вартість договору не змінилася. Згодом надійшла решта оплати (за новими цінами). Як правильно виписати розрахунок коригування, який також повинен бути зареєстрований у Єдиному реєстрі, адже ціна зменшилася на весь обсяг товару (у т.ч. і на товар, за який раніше отримано аванс)?

ВІДПОВІДЬ: На дату підписання додаткової угоди продавець складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), виписаної на суму авансу. У ньому потрібно зменшити ціну та збільшити кількість оплачених товарів. Та про все по черзі.

Нагадаємо

Розрахунок коригування виписують у разі проведення коригувань згідно зі ст.  192 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Остання наполягає: суми податкових зобов’язань постачальника та податкового кредиту отримувача коригують, якщо після постачання товарів/послуг здійснюють будь-яку зміну суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або під час повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг.

Порядок складання розрахунку коригування аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних. Номер розрахунку коригування повинен відповідати його номеру в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних. У підкатегорії 130.10 ЄБПЗ контролери роз’яснили: графу «Дата оплати» заповнюють у тому випадку, коли на момент коригування податкових зобов’язань товари/послуги були оплачені (незалежно від того, якою подією була оплата). Інакше цей реквізит не заповнюється, і клітинки залишаються пустими. У даному випадку тут фігуруватиме дата отримання авансу.

Читати по темі:  За якою формою та який порядок подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. 1ДФ

Для наочності розглянемо такі коригування на числовому прикладі.

Приклад

Підприємство отримало від покупця аванс за 10 імпортних велосипедів (13200 грн із ПДВ). Ціна одного велосипеда — 6600 грн (у т.ч. ПДВ — 1100 грн). Згодом контрагенти уклали додаткову угоду, згідно з якою ціну знижено на 600 грн (у т.ч. ПДВ — 100 грн). Натомість кількість збільшено на 1 велосипед. Загалом договірна вартість не змінилася й становить 66000 грн із ПДВ.

Як відомо, в разі отримання авансу податкову накладну складають на його суму. Оскільки зменшилася ціна, то аванс тепер покриває більшу кількість товару. Тому в розрахунку коригування одним рядком зменшуємо ціну (графи 8 та 9) для тієї кількості, яка фігурує в податковій накладній, складеній на аванс, а другим — збільшуємо кількість товару, який через зміну ціни став оплаченим (графи 6 та 7).

 

Зауважте

Показники в графах 7 та 8 розрахунку коригування (тобто ціну постачання та зміну ціни) зазначають без ПДВ.

Фрагмент розрахунку коригування

Причина кори­гуванняНоменклатура товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригуєтьсяКод товару згідно з УКТ ЗЕДОдиниця виміруКоригування кількостіКоригування вартостіПідлягають коригуванню обсяги без урахування ПДВ, що
зміна кількості, об’єму, обсягу (-) (+)ціна поста­чання товарів/ послугзміна ціни (-) (+)Кількість поста­чання товарів/ послугоподатко­вуються за ставками 20% (-) (+)оподатко­вуються за ставками 0% (-) (+)звіль­нені від ПДВ (-) (+)
23456789101112
Зміна вартостіВелосипед8712 00 10 00шт.- 5002+ 1000
Зміна кількостіВелосипед8712 00 10 00шт.+ 0,25000- 1000
Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредитухх

Як бачимо, у результаті коригувань сума ПДВ у податковій накладній не змінилася, бо її початково було визначено виходячи із суми отриманого авансу. Проте розрахунок коригування повинен засвітитися в р. І Реєстру виданих та отриманих податкових накладних. Оскільки сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту в підсумковому рядку графи 10 розрахунку коригування дорівнює нулю, то в графах 7, 8 та 9 р. І Реєстру також проставляють нулі.

Читати по темі:  У розрахунку коригування, складеному після 01.01.2015 р., має зазначатися умовний ІПН

У декларації з ПДВ такі коригування не залишать і сліду, адже вони не призвели до зміни обсягу постачання чи суми ПДВшних зобов’язань.

І наостанок — про Єдиний реєстр. Якщо податкова накладна, до якої складають розрахунок коригування, підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі, то й такий розрахунок коригування потрібно включити в нього (п. 19 Порядку заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну України від 01.11.2011 р. № 1379 та п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010р. № 1246).

Ольга КЛЕБАН,

провідний бухгалтер-експерт газети «Інтерактивна бухгалтерія»

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

1 Comment

Клікніть, щоб прокоментувати

15 − тринадцать =

Наша розсилка

Події

21
Ноя
00:00

Вебинар “И снова проверки: кто, на каких основаниях может проверять предприятия, как подготовиться и пройти” 21.11.17

Змінили ціну товару після отримання авансу: як заповнити розрахунок коригування
21
Ноя
14:00 - 15:00

Вебинар “”Изменения в предоставлении и расчете пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам” 21.11.17

Змінили ціну товару після отримання авансу: як заповнити розрахунок коригування

Випадкова цитата

Небывалая толщина этого отчета защищала его от опасности быть прочитанным

Змінили ціну товару після отримання авансу: як заповнити розрахунок коригування

Час читання: 6 min
1

Поділитися з другом