Головна » Бухгалтеру » Консультації » Звіт з ЄСВ: як застосовується адміністративний штраф
Консультації

Звіт з ЄСВ: як застосовується адміністративний штраф

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Згідно з частиною першою ст. 165¹ КпАП про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-Х, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу — підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-680грн).

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій ст. 165¹ КпАП, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680-850грн).

Неподання або несвоєчасне подання звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску є підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Статтею 38 КпАП установлено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — не пізніше ніж через два місяці з дня виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КпАП підвідомчі суду (судді).

Днем вчинення правопорушення у разі неподання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску є наступний день за останнім днем граничного терміну подання звітності з урахуванням норм ст. 38 КпАП, а у разі несвоєчасного подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску — дата фактичного подання звітності.

Таким чином, виявлення порушення, а саме: неподання або несвоєчасне подання (подання за невстановленою формою) звітності з єдиного внеску, несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску, є підставою для складання протоколу про адміністративне порушення.

Детальніше про штрафи та приводи для їх застосування читайте у нашій статті тут

Детальніше про строки давності стягнення сум ЄСВ читайте тут

Про помилки в звітності ЄСВ читайте в нашому матеріалі

82 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X