Головна » Бухгалтеру » Консультації » Звітність з ПДВ: детально про зміни в Д1, Д5, Д9
Консультації

Звітність з ПДВ: детально про зміни в Д1, Д5, Д9

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наказом Міністерства фінансів України від 23.03.2018 № 381 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21» внесено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та порядку її заповнення та подання.

Зокрема, в новій редакції викладені Додатки 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)», Д5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)»  та Д 9 «Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними у статті 16 Закону України від 24.06.2004 № 1877 «Про державну підтримку сільського господарства України» та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9)» податкової декларації з ПДВ.

Відповідні зміни внесено до Порядку №21 у частині заповнення зазначених форм додатків.

Зміни щодо Додатка 1.

Форму додатка 1 доповнено двома новими таблицями 1.1 та 1,2:

– таблиця 1.1, заповнюються у разі коригування податкових зобов’язань у зв’язку із збільшення суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) на дату подання податкової декларації з ПДВ;

– у таблиці 1.2 зазначаються відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01 липня 2015 та не зареєстрованих в ЄРПН, крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені в таблиці 1.1 додатку 1.

Зміни щодо Додатка 5.

Форму додатка 5 також доповнено новими таблицями 1.1 та 1.2:

у разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1;

відомості про суми ПДВ, вказані в податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації з ПДВ, включені до суми податкових зобов’язань за минулі звітні (податкові) періоди, зазначаються у таблиці 1.2, крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подасться така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН. що зазначені у таблиці 1.1. додатку 5..

Водночас відомості до таблиць 1.2 додатків 1 та 5 до податкової декларації з ПДВ заповнюються платниками одноразово:

-платниками, які обрали місячний звітний (податковий) період, – при звітуванні за червень 2018р.;

– платниками, які обрали квартальний звітний (податковий) період, – при звітуванні за II квартал 2018р.

Зміни щодо Додатка 9.

У таблиці 1 додатку 9 зазначається обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за операціями, визначеними пунктом 16*.З ст. 16і Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний період, зареєстрованих у ЄРПН.

ГУ ДФС у Київській області звертає увагу, що оновлені форми додатків платники ПДВ мають застосовувати при звітуванні за червень 2018 р., а для платників, що застосовують квартальний звітний (податковий) період, – за II квартал 2018 р.

ДФС

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

two × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Багатьом не подобаються зміни, але ми повинні навчитися приймати їх. Особливо якщо альтернатива змінам — це катастрофа

— Ілон Маск

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: