Головна » Бухгалтеру » Консультації » Звітуємо про контрольовані операції без помилок
Консультації

Звітуємо про контрольовані операції без помилок

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Незабаром закінчується термін подання звіту про контрольовані операції за 2019 рік (далі — Звіт про КО) та інформує платників що Звіт про КО повинні подавати всі платники податків, у яких річний дохід від будь-якої діяльності склав понад 150 млн грн і обсяг господарських операцій з контрагентами, що відповідають критеріям, визначеним в ст.39 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), – більше 10 млн грн.

Граничний термін подання Звіту про КО – до 1 жовтня 2020 року.

Звіт про КО за 2019 рік слід заповнювати і подавати за формою та з дотриманням порядку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8 з врахуванням змін та доповнень, внесених наказом Міністерства фінансів України від 10.06.2019 року №242 (далі – Наказ №242).

Коротко зазначимо основні зміни, внесені наказом №242, які здебільшого є технічними.

Слід звернути увагу на зміни у кодах ознак пов’язаності осіб. Так, ознаки, які у попередній редакції додатка 2 мали коди 508-512 та 513-515, в оновленій редакції цього додатку відповідають кодам 510-514 та 516-518. Додатково передбачено код пов’язаності 515, передбачений для осіб, стосовно яких одна фізична особа є кінцевим бенефіціарним власником (контролером).

Якщо контрольовану операцію здійснюють без контракту (договору), у графах 7 та 8 до відомостей до Звіту про КО вказуються реквізити іншого документа, на підставі якого відбулась така операція.

У формі Звіту про КО таблицю «Загальні відомості про контрольовані операції» доповнено рядком «Разом», в якому у графі 4 відображається підсумок загальної суми контрольованих операцій, здійснених за звітний рік з усіма контрагентами.

Звертаємо увагу платників податків, що сума контрольованих операцій в розрізі нерезидентів в Звіті про КО та загальна сума операцій з таким контрагентом у відомостях до Звіту про КО мають бути тотожними.

У розділі ІІІ «Порядок заповнення основної частини Звіту «Загальні відомості про контрольовані операції» пункт 2 щодо зазначення сторони контрольованої операції у графі 2 Звіту доповнено новим абзацом:

«У разі здійснення господарських операцій (у тому числі внутрішньогосподарських розрахунків) між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні зазначається повне найменування нерезидента».

ДПІ

51 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X