Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » 13 квітня Верховна Рада прийняла Закон про запровадження єдиного рахунку для сплати податків, зборів і ЄСВ
Ініціативи законотворців

13 квітня Верховна Рада прийняла Закон про запровадження єдиного рахунку для сплати податків, зборів і ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 13 квітня, Верховна Рада на позачерговому засіданні повторно прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (законопроект №1049) з пропозиціями Президента України.

Нагадаємо, що цей закон був прийнятий ще 4 жовтня 2019 року. Проте 19 лютого 2020 року Президент ветував його. Причиню цьому була правка, яка мала на меті регулювати націнки для оптових і роздрібних структур, що здійснюють продаж цигарок.

Як повідомляють у ВРУ, у прийнятому Законі враховані всі пропозиції Президента України, які стосуються внесення змін до Закону №481/95-ВР та Закону про ЄСВ. А саме:

  • виключено із Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» пункт 2 роздiлу II “Прикiнцевi та перехідні положення” Закону щодо змін до ст. 18 Закону №481/95-ВР, як такий, що не відповідає Конституції, Господарському кодексу України, Закону “Про ціни і ціноутворення”;
  • пункт 1 частини десятої статті 9, пункт 1 частини дванадцятої ст. 25 Закону про ЄСВ викладено з урахуванням внесених змін Законом  № 440-IX (набрав чинності 13 лютого 2020 року), за яких у наведених положеннях вживається термін “податковий орган” замість терміну “орган доходів і зборів”.

Поки що остаточний текст закону відсутній (про це повідомимо додатково). За законопроектом, закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту 1 (в частині накладення арешту на кошти на єдиному рахунку, відкритому у порядку, визначеному статтею 351 ПКУ), пункту 2, пункту 3 (в частині коштів на єдиному рахунку, відкритому в порядку, визначеному статтею 351 ПКУ) розділу І цього Закону, які наберуть чинності з 1 січня 2021 року.

***

Нагадаємо, що 1 січня 2021 року також набере чинності інший закон щодо єдиного рахунку – Закон від 04.10.2019 р. №190-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”

41 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X