Головна » Бухгалтеру » Консультації » Банк простив(анулював) вам борг? – Сплатіть податок!
Консультації

Банк простив(анулював) вам борг? – Сплатіть податок!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Фізичні особи, яким фінансовими установами прощено боргові зобов’язання за кредитами, повинні включити  основну суму такого боргу (тіло кредиту) до  декларації про майновий стан і доходи за період, в якому відбулось таке прощення,  самостійно визначити податкові зобов’язання та подати декларацію і сплатити податки (п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України).

Звертаємо увагу, що коли банк або інша фінансова установа приймає рішення і повідомляє фізичну особу про анулювання суми чи частини суми кредитної заборгованості, то при підписанні з банком (фінансовою установою) додаткової угоди, окремим пунктом  зазначається  основна  сума (тіло кредиту) прощеного боргу,  яка підлягає  декларуванню і сплати з цього доходу належних  податків.

Тому, ставлячи свій підпис під угодою про прощення боргу, фізична особа підтверджує, що вона належним чином повідомлена про свій обов’язок задекларувати прощену суму боргу та сплатити податок на доходи  фізичних осіб та військовий збір з цього доходу.  

У разі, якщо фізична особа, отримавши дохід у вигляді прощеного боргу, не декларує його (не подає в термін, визначений законодавством, податкову декларацію про майновий стан і доходи за відповідний період), або декларує не в повному обсязі, то контролюючий орган проводить перевірку та визначає податкові зобов’язання з такого доходу і нараховує штрафні санкції за порушення вимог податкового законодавства. 

З метою забезпечення своєчасного декларування доходів,  ГУ ДПС у м. Києві інформує фізичних осіб – платників податків, надсилаючи їм  повідомлення за їх податковою адресою.

Довідково: Головним управлінням ДПС у м. Києві проведено перевірки 1067 фізичних осіб, які не задекларували дохід у вигляді прощеного боргу на суму майже 400 мільйонів гривень. Таким фізичним особам нараховано податків на суму  більше  90 мільйонів гривень.  

ДПС

36 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X