Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Безкоштовна комуналка з вересня 2019? Для кого?
Це цікаво

Безкоштовна комуналка з вересня 2019? Для кого?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Українські пенсіонери старше 70 років будуть платити незначну частину платежів за житлово-комунальні послуги від вересня 2019 року.

Решту суми буде покривати держава, повідомив представник президента України Володимира Зеленського в уряді Андрій Герус.

Він зазначив, що за допомогою спрощеного процесу отримання субсидій з пенсіонерів уряд “зніме тягар платежів за ЖКП”.

“Можливо, вони не будуть мати повністю безкоштовну комуналку, але більшу частину їх рахунки за ЖКП буде платити держава”, – сказав Герус.

Він додав, що реформу монетизації субсидій слід продовжувати і пообіцяв проаналізувати, хто отримує на руки гроші і справно оплачує рахунки за ЖКП, “а хто, можливо, використовує їх для власних потреб”.

“Це повинні бути швидкі рішення від вересня, щоб суспільство максимально швидко відчувало реформи нового уряду”, – підкреслив він.

Відзначимо, раніше скасування комуналки для пенсіонерів анонсував президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, з 1 листопада 2018 року газ для населення подорожчав з 6,9 до 8,5 грн за кубометр.

Підвищення ціни на газ в Україні було однією з умов продовження співпраці з МВФ. У разі, якщо б уряд не пішов на такий захід, країні загрожував би дефолт.

14 березня 2019 року НАК “Нафтогаз України” заявив про можливість не піднімати ціни на газ з 1 травня.

24 квітня команда Володимира Зеленського закликала “Нафтогаз” і Кабінет міністрів провести консультації з МВФ і знизити ціну на газ для населення з 1 травня.

НАК і уряд вже досягли угоди про зниження ціни на газ в травні, але воно передбачає, що ціна збільшиться, якщо ринкові ціни знову будуть вище встановленого Кабміном рівня. 14 червня НАК “Нафтогаз України” розрахував нову ціну природного газу для населення – вона складе 5553,89 гривні за 1 тисячу кубометрів.

Читати по темі:  Комунальні тарифи: зростання, нові платежі, нові платіжки

Відповідний тариф вказувався без урахування податку на додану вартість, націнки постачальника і вартості доставки. Таким чином, в червні ціна газу, за якою “Нафтогаз” продає його газсбитам і постачає споживачам по ПСО, зменшилася на 7,3%.

Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Події

червень, 2021

X