Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Бізнес каже про катастрофу в українській економіці. Зазначає податковий тиск і низьку купівельну спроможність
Це цікаво

Бізнес каже про катастрофу в українській економіці. Зазначає податковий тиск і низьку купівельну спроможність

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Український бізнес все менше вірить у відновлення економіки і в свої перспективи в ній. Про це свідчить дослідження Європейської бізнес Асоціації в рамках опитування «Індекс настроїв малого бізнесу».

У ньому йдеться про те, що 44% підприємців оцінюють ситуацію у вітчизняній економіці як катастрофічну. При цьому лише 27% бізнесменів вірять в будь-які поліпшення.

indeks_1.jpg
Український бізнес все менше вірить у відновлення економіки і в свої перспективи в ній. Про це свідчить дослідження Європейської бізнес Асоціації в рамках опитування «Індекс настроїв малого бізнесу».
«2020 рік є став справжнім випробуванням для бізнесу, в першу чергу саме для малих підприємців. Цікаво, що і великі, і малі компанії практично одностайно оцінюють поточні умови ведення бізнесу – в 2,38 бала з 5.  Однак ситуація для них все ж складається по-різному – в МСБ ще немає достатнього запасу міцності в порівнянні з великими гравцями. Тому малий бізнес сьогодні потребує посиленої підтримки звідусіль – від держави, медіа, суспільства, великого бізнесу », – прокоментувала ситуацію виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко.

Індекс настроїв малого бізнесу обвалився з 3,07 балами в 2019 році до 2,38 бала в 2020-му. Це найгірший показник з 2017 року.

Переважна більшість підприємців – 80,28% – заявили, що економічна ситуація в Україні не сприяє веденню бізнесу. Це гірше за показник 2019 го, коли таку заяву зробили 69,1% опитаних. З усіх проблем найбільше перешкоджають розвитку їх справи виділили наступні фактори (перша п’ятірка):

  1. низька купівельна спроможність людей;
  2. коронавірус – епідемія і локдаун;
  3. податки і фінансовий тиск;
  4. влада;
  5. економічна криза.

opros_1.jpg
У підприємців вмирає віра в майбутнє. Тільки 27,46% вірить у поліпшення справ (в 2019 вірило 58,7%), а 52,35% очікує погіршення стану справ в найближчі 6 місяців (20,19% в 2019-му).

Більшість опитаних (29,8% проти 27% роком раніше) планують зменшити зарплати своїм працівникам і тільки 23,03% допускають її підвищення.

opros2.jpg
При цьому підприємці закликали владу в першу чергу змінити податкову систему. На другому місці опинилася дерегуляція.

АнтіКор


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

X