Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Бюро економічної безпеки: розслідування усіх злочинів у сфері публічних фінансів
Ініціативи законотворців

Бюро економічної безпеки: розслідування усіх злочинів у сфері публічних фінансів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

БІЛЬШЕ ЖОДНОГО ДУБЛЮВАННЯ ФУНКЦІЙ!

БУЛО:

  • Податкова міліція
  • Економічнi підрозділи СБУ
  • Економічні підрозділи Нацполіції

СТАНЕ:

Бюро економічної безпеки

Як зауважує голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Слуга Народу», ініціатор законопроєкту № 3087-д, Д. Гетманцев:

«Бюро економічної безпеки – це новий сучасний орган. Він займатиметься розслідуванням усіх злочинів у сфері публічних фінансів – тобто економічних, фінансових і податкових.

Раніше такі правоохоронні функції були і в Податкової міліції, і в економічних підрозділах СБУ та Міністерства внутрішніх справ. Але тепер вони не дублюватимуться. Це, до речі, частина міжнародних зобов’язань України: одна з вимог Меморандуму з МВФ та Європейським Союзом.

Кожен із цих правоохоронних органів нарешті зможе сконцентруватися на своїх пріоритетних завданнях. В разі порушення законодавства бізнес контактуватиме тільки з Бюро економічної безпеки, а не з десятками інших органів, як зараз. Ясна річ, що за таких умов тиск на бізнес зменшиться.

Новий орган буде аналітичним і виявлятиме системні злочини, працюючи з базами даних, а не оперативно-розшуковими заходами чи проведенням обшуків в офісах бізнесів. Під час його створення ми будемо наслідувати кращі традиції європейців».

На офіційному ресурсі Партії “Слуга народу” як рекламне просування нового органу є посилання на гасло із передвиборчої програми Президента Володимира Зеленського:

«Органи правопорядку повинні припинити займатись економічним тиском на бізнес і повернутись до виконання своїх прямих обов’язків із забезпечення безпеки громадян. Час повернути довіру до правоохоронних органів, яку ми плекали на початку реформи. СБУ не буде займатись економічними злочинами».

Наче все справедливо. Але як це “справедливо” запрацює безумовно покаже час.

Наразі правляча партія обіцяє таке:

БЮРО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПОКЛАДЕ КРАЙ ЦЬОМУ СВАВІЛЛЮ!

Не пізніше 6 місяців після ухвалення закону:
  • Ліквідація Податкової міліції
  • Створення Бюро економічної безпеки
  • Комплектування штату Бюро мінімум на 30%
 

ХТО КЕРУВАТИМЕ БЮРО

Директора призначає Кабмін за поданням прем’єр-міністра за результатами відкритого конкурсу. Термін перебування на посаді – 5 років. Не більше двох термінів поспіль.

Кандидатуру директора відбирає конкурсна комісія. До неї входять:

  • Три особи від Ради національної безпеки і оборони
  • Три особи від Верховної Ради
  • Три особи від Кабінету міністрів

ХТО ПРАЦЮВАТИМЕ В БЮРО

У складі центрального апарату та територіальних управлінь Бюро – до 4000 осіб

Працівники інформаційно-аналітичного підрозділу є детективами, але не наділяються повноваженнями застосовувати поліцейські заходи.

 

ФІНАНСУВАННЯ

587 000 000 грн
Закладено в державному бюджеті на 2021 рік на потреби Бюро економічної безпеки.
ЦЕ ВЕЛИКІ ГРОШІ. АЛЕ ЕФЕКТ ВІД ДІЯЛЬНОСТІ БЮРО БУДЕ ЗНАЧНО БІЛЬШИМ
КОНТРОЛЬ ГРОМАДСЬКОСТІ
При Бюро економічної безпеки створять Раду громадського контролю, яка стежитиме за його діяльністю. Зокрема, Рада буде розглядати звіт директора Бюро та надаватиме свій висновок.
 

ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД

Щоб уникнути колапсу в системі, передбачено перехідний період. Кримінальні провадження передадуть Генеральній прокуратурі.
Коли у штаті Бюро економічної безпеки буде 30% працівників – провадження перейдуть до нього.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X