Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Закон про Бюро економічної безпеки прийнято! А чи це бізнес тішить?
Ініціативи законотворців Це цікаво

Закон про Бюро економічної безпеки прийнято! А чи це бізнес тішить?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email
 На це рішення український бізнес чекав понад три роки.
 
 28 січня, парламент прийняв у цілому важливий законопроєкт №3087д, яким передбачається створення єдиного аналітичного органу з розслідування економічних злочинів (Бюро економічної безпеки) на заміну Податковій міліції та іншим органам. Усі інші органи втрачають такі функції і вже не зможуть, як раніше, влаштовувати «маски-шоу» та чинити тиск на бізнес.
 
Прийняття цього законопроєкту було одним із пріоритетів діяльності Української Ради Бізнесу, в законі враховані пропозиції УРБ та аналітичних центрів.
Грігол Катамадзе, президент Асоціація платників податків України, член Наглядової Ради УРБ:
«Вітаю всіх нас із прийняттям закону про створення Бюро економічної безпеки! Радий, що ще одна передвиборча президентська обіцянка виконана. Варто віддати належне парламентській більшості – фракції Слуга народу та іншим, які проголосували за законопроєкт. Вважаю, це успіх, це означає, що з боку парламентарів існує велика підтримка в діяльності нового органу.
Особисто я почуваюся щасливою людиною, тому що п’ять років займався цими питаннями, переконував, що треба створювати один орган із розслідування економічних злочинів. І те, що Українська Рада Бізнесу об’єднала зусилля, те, що законопроєкт підтримували багато людей, принесло результат.
Не можу сказати, що цей закон ідеальний. Але дуже важливо, що одночасно приймається і закон про БЕБ, і закон про реформування СБУ. Таким комплексним підходом відзначилася робота нової сесії парламенту».
 Анатолій Долинний, президент Українська Федерація Індустрії Безпеки
 
«Вважаю принципово важливим, що, по-перше, як і вимагав бізнес, створюється єдиний орган із розслідування економічних злочинів на заміну Податковій міліції, повноваження якого не будуть дублюватися з боку Національної поліції та СБУ. Щоправда, для цього ще потрібно додатково внести зміни до КПК (проєкт №3959).
По-друге, буде забезпечено якісний конкурсний відбір на посади та гідні зарплати керівникові та співробітникам. І, по-третє, що ця одна з ключових давно обіцяних після Майдану реформ таки відбувається, і саме зараз, коли країні конче потрібно втримати керованість економікою і здатність до розвитку навіть в існуючих несприятливих умовах».
Частина бізнесу дуже просила, а отримали всі.
 
Декілька тез від Юлії Довговоз Віце-президента, голови Коміссії з питанб економічної політики в Український союз промисловців і підприємців (УСПП):
 
Повноваження (серед інших) новоутворення
 
1) оперативно-розшукова діяльність, досудові розслідування – це само собою:
2) здійснює інформаційно-пошукову та аналітичноінформаційну роботу з метою виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень…;
3) використовує гласних і негласних штатних та позаштатних працівників…, матеріально і морально заохочує осіб, які надають допомогу в запобіганні, виявленні, припиненні і розслідуванні кримінальних правопорушень…
 
Використовується ризик-орієнтований підхід.
 
Гранична чисельність працівників центрального апарату і територіальних управлінь Бюро економічної безпеки України становить не більше 4 тисяч осіб.
 
Бюро економічної безпеки України розпочинає свою діяльність не пізніше шести місяців з дня набрання чинності цим Законом
 
Кабінету Міністрів України:
не пізніше шести місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити ліквідацію Державної фіскальної служби України;
 
 
 

Поділіться з друзями - підтримайте проект