Головна » Російська агресія » Чи можлива самостійна сплата найманим працівником ЄСВ?
Російська агресія

Чи можлива самостійна сплата найманим працівником ЄСВ?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email
Підприємство знизило фонд заробітної плати на період воєнного стану. Виплачуємо тільки оклади, сплата ЄСВ теж знизилася. Чи може працівник самостійно доплачувати за себе ЄСВ, до тієї суми внеску, що сплачувалася до зниження зарплати?
 

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичної особи на умовах трудового договору (контракту). Це передбачено ч. 1 ст.4 Закону про ЄСВ.

Відповідно до ч. 9 ст. 9 Закону про ЄСВ обчислення і сплата ЄСВ за працівників, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, здійснюються роботодавцями за рахунок сум, на які ЄСВ нарахований.

ЄСВ сплачується шляхом перерахування платником (роботодавцем) безготівкових коштів з його банківського рахунку (абз. 1 ч. 7 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Враховуючи зазначене, якщо раніше найманому працівнику нараховувалася зарплата 50000,00 грн та нараховувалося/сплачувалося ЄСВ в сумі 11000,00 грн, то при зниженні зарплати (виплаті окладів) самостійно провести доплату ЄСВ в сумі 8800,00 грн такий працівник не зможе, оскільки це не передбачено чинним законодавством.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X