Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи можна повернути переплату з ПДВ на свій електронний рахунок
Консультації

Чи можна повернути переплату з ПДВ на свій електронний рахунок

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Загальні умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначено ст. 43 Податкового кодексу України, а саме: подання заяви платником податку у довільній формі про таке повернення із зазначенням напряму перерахування коштів протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та відсутність у такого платника податкового боргу.

Питання повернення платнику податку надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, що були сплачені до бюджету, врегульовано шляхом внесення Законом №1797 змін до ст. 43 цього Кодексу.

Так, відповідно до п. 43.4-1 ст. 43 Кодексу у разі повернення таких зобов’язань, зарахованих до бюджету з електронного рахунку платника податку у порядку, визначеному п. 200-1.5 ст. 200-1 Кодексу, такі кошти підлягають поверненню винятково на електронний рахунок платника, а у разі його відсутності на момент звернення платника із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів — шляхом перерахування на поточний рахунок такого платника в установі банку.

Крім того, згідно з пп. «г» п. 200-1.4 ст. 2001 Податкового кодексу на рахунок у СЕА ПДВ платника податків зараховуються кошти з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернутих платнику у порядку, встановленому п. 43.4 1 ст. 43 цього Кодексу.

Отже, надміру сплачені кошти, які було сплачено до бюджету з електронного рахунку платника податку в рахунок сплати його податкових зобов’язань з ПДВ, підлягають поверненню винятково на електронний рахунок такого платника.

Повернення коштів з електронного рахунку платника податку на його поточний рахунок здійснюється у порядку, встановленому п. 200-1.6 ст. 200-1 Кодексу та п. 21 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. № 569.

 

Так, якщо платник виявив бажання надміру зараховані кошти на електронний рахунок перерахувати на поточний рахунок, то він зобов’язаний заповнити та подати у складі податкової декларації з ПДВ Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у СЕА платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4) (далі — додаток (Д4)).

У такому випадку у додатку (Д4) платник зобов’язаний заповнити таблицю про відомості щодо суми коштів на рахунку у СЕА, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету для сплати податкових зобов’язань за відповідний звітний період (далі — таблиця про відомості).

Зокрема, сума коштів на електронному рахунку платника, що може бути перерахована на його поточний рахунок, визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр.1 –  гр.2 – гр.3) і зазначається у графі 5 таблиці про відомості.

У разі якщо платник податку виявив бажання перерахувати зайві кошти з електронного рахунку на поточний рахунок, то такий платник у спеціальному полі під таблицею про відомості додатка (Д4) зазначає відповідну суму прописом та цифрою та одночасно в обов’язковому порядку — реквізити власного поточного рахунку, на який він бажає отримати ці кошти.

При цьому всі графи таблиці про відомості додатка (Д4) підлягають обов’яз­ковому заповненню.

Слід зазначити, що суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення показника загальної суми поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку (∑ПопРах), а отже, не змінюють суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Водночас якщо у подальшому платник приймає рішення про повернення коштів з електронного рахунку на поточний рахунок, то значення ∑ПопРах зменшується на суму ПДВ, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

19 − 4 =

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Одинаково спокойно относятся к деньгам лишь мудрецы и бухгалтеры.

Чи можна повернути переплату з ПДВ на свій електронний рахунок

Час читання: <1 min
0

Поділитися з другом